Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen összeállítás 80L?

Milyen összeállítás 80L?

Figyelt kérdés

80l-es akvárium !


1 anci pár

7db Neon (azért mert eddig 50Les aksim volt és abba volt 4 ki egészítem tudom a C°NEM a legjobb)

1 vagy 2 vitorlás

1 Betta (hím)

1 pár ramirezi vagy 1 pár Kakadú sügér

1pár törpe gurámi


minden kritikára kíváncsi vagyok!


2011. dec. 11. 21:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a neonból csinálj egy 10-12-es csapatot és hagyd ki a vitorlást mert túl kicsi nekik. És a ramirezit és a kakadusügér párt is hagyd ki + a bettát is kihagynám.

Így szerintem jó lesz:

- anci pár

- 10-12 vörösneon

- 1 pár törpe gurámi pár

2011. dec. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Betta már megvan azt nem lehet ki hagyni :D a Vitrolás az nagyon tetszik és ragaszkodok hozzá :/ de ha nem akkor nem! még várok 1-2 hozzászólást ramirezi vagy kakadú sügér is lesz mert nekem tetszenek és még elférnek !
2011. dec. 11. 21:43
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem, egyáltalán nem férnek el és nem is jó így.

A vitorlás azonnal kiesik, őket minimum 150 literben, de egészségesen 300 literben lehet tartani.

A törpesügérek külső szűrő nélkül egy ekkora akváriumban nem lesznek meg, nagyon igényesek, ez pedig így egy túltelepített akvárium lenne.

Nem jó ez a vegyesvágott, ez így nem működőképes.

Én is azt tudom javasolni, hogy 1 db anci, 10 vörösneon, és a betta, így elég is. Ha nagyon akarod erőltetni, a törpegurámi pár még beférhet, de mondjuk akkor az ancit kihagynám.

2011. dec. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kell egy olyan hal ami egyedi. PL: Vitorlás,Aranyhal vagy valami más szép.
2011. dec. 11. 22:26
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha neked a betta neonokkal nem elég szép és egyedi, akkor neked nem való az akvarisztika. Gyönyörűek együtt. Attól nem lesz jobb és több az akváriumod, ha mindenféle halból az igényeiket figyelmen kívül hagyva bedobálsz egyet-egyet, aztán várod, mikor pusztulnak el.

A vitorlásnak ahogy mondtam, kicsi a hely, az aranyhalnak is, ráadásul az hidegvízi. 80 liter egyáltalán nem nagy akvárium, a csapathalaknak ez a minimum, a nagyobb testűekből pedig csak kevés fér el itt.

2011. dec. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hallgass Murra, hidd el, ő ért hozzá. Bezsúfolhatod ide a neked tetsző halakat, de nem lesznek hosszú életűek. A ramirezi meg a vitorlás sügerek, ehhez igazodva rohadt kényesek is. Nekem 160 l-ben van 2 vitorlásom, külső szűrő meg minden, de így is fordult már fel jónéhány halam... A ramirezi meg a vitinél is kényesebb, be kell állítani a vízkeménységet, a pH-t szóval macerás. A 7 neon pedig kevés, és nem tartható bettával. A neonok add el és vegyél helyettük vöröset, ahogy már előttem is mondták.

Az akvarisztika szép hobbi, de be kell látnod, hogy nem vehetsz meg mindent, ami tetszik. Lesz még lehetőséged nagyobb akváriumra biztosan, majd kipróbálhatsz másfajta halakat is :)

2011. dec. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!