Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy kell az aranyhalat tartani?

Hogy kell az aranyhalat tartani?

Figyelt kérdés

Hello.Nagynénémtől szülinapomra kaptam 2 aranyhalat(kicsi halakról van szó ekkorák is maradnak,és az egyik fekete a másik sárga).hozzá egy 25 literes akváriumot.Csak semmit nem tudok róluk..ezeket kérdezném:

-mivel etessem?

-milyen növényt tegyek bele?

-kell bele ilyen lélegeztető vagy micsoda(nem tudom a pontos nevét.)?

-mikor cseréljek vizet?

-a sima kavics jó bele?

-mik kellenek még hozzá amiket kihagytam?

előre is köszi! 16|L


2011. dec. 12. 20:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Sajnos már most elég nagy a gond. Kezdjük ott, hogy aranyhalakat 150 litertől lehet tartani, nagyon átvertek benneteket a 25 literrel. Ez így állatkínzás, persze ezt az eladó nagyon jól tudja.

Levegőztető nem kell, viszont a szűrő nagyon fontos, az az akvárium lelke.

Rengeteg tanulni való lenne, mielőtt halat kezdesz gondozni, nagyon nagy hiba ajándékba halat adni, mert fogalmad sincs, hogy milyen felelősséggel jár.

Azt javaslom, hogy vigyétek vissza a halakat, és ha tényleg szeretnél velük foglalkozni, akkor olvasd el akvarista.hu-n az e-bookokat, majd a Horn-Zsilinszky: Akvarisztikát.

2011. dec. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Még azt hozzáteszem, hogy ekkora helyen hamarosan el fognak pusztulni.

A vizet is elő kell készíteni, legalább 2-3 hétig üresen kellett volna járatni, és ez csak egy végzetes hiba a sok közül. Tehát azért javaslom, hogy vidd vissza, mert így nem lehet hozzákezdeni az egészhez.

2011. dec. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
nem muszály a 100l.ismerősöméknek is 25l esbe vannak 2 és azok nagyobbak.6 éve foglalkozik a nő halakkal és ő mondta hogy bőven elég nekik a 25 literes.elvileg az aranyhalakat mindenki gömbakváriumba tartja..
2011. dec. 12. 20:10
 4/15 anonim ***** válasza:

drágaság! 16 éves vagy. tudsz olvasni, gimnáziumba jársz, lehet, hogy még eszed is vagy.

Most leírom neked szépen, érthetően, hogy:

a halak egy bizonyos oldalvonallal érzékelik a tárgyakat maguk körül. gömbakváriumszerű képződménnyel nem találkoznak a természetben, ez megbolondítja őket. persze, eléldegélnek pár évig, akár 6-ig is, bár ez valószínűtlen, de 10-15-ig, mint akkor, ha mondjuk egy tóban tartják őket, biztos nem.

ha tóban tartják őket, 30 /!/ centisre is megnőhetnek. bizony. nézz csak rá a kis akváriumodra, és mérd oda a vonalzóddal a 30 centit... nem férnének el. de persze igaz, nem nőnek meg akkorára ekkora akváriumban. és hogy miért? mert szenvednek. folyamatos ammóniamérgezést okoz nekik a kis hely, ráadásul neked szűrőd sincs.

az aranyhalaknak nagyon gyors az anyagcseréjük, rengeteget ürítenek, ezért is kell a nagy akvárium.

állatvédelmi törvény írja elő, hogy 30 liter alatt nem lehet gerinces állatot tartani! ezt a törvényt nem azért találták ki, mert nem volt jobb dolguk a parlamentben vagy tudomisén, hanem mert a 30 liter rettenetesen kicsi.

írd be a google-ba, hogy gömbakvárium. aztán hogy az arnyhal tartása. olvasgass az akvarisztikáról, mert nem egyszerű meg nem olcsó, de nagyon szép hobbi. itt is visszaolvashatsz, itt platypusra, hable-re meg murra mindig lehet hallgatni, mindig itt vannak és válaszolnak.

és légyszíves ne tudd jobban, mint azok, akik értenek hozzá, mert törvényt sértesz. meg amúgy is.

2011. dec. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Te tudsz normálisan is beszélni?

nem vagyok a drágaságod.

másik meg az hogy fel tudom fogni.majd veszek nekik 100 l es akváriumot.bírom h itt komolyan valaki megkérdez valamit erre mindenki elkezd okoskodni és osztani mindenkit.

2011. dec. 12. 20:36
 6/15 A kérdező kommentje:
[link] tessék itt sincsenek olyan nagy akváriumba..
2011. dec. 12. 20:46
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem kell itt háborogni ! EZ VAN ! Le írom én is amit tudok! Minimum 100 (tényleg nagyon minimum)Mivel hideg vízi hal ezért hideg vízi növény kellene bele. Sima kavics nem jó ! inkább vegyed, hosszú le írni. Meszes kavics nem jó (ecet teszt). Szall inkább vegyél 25L-be minimális kavics kell ! Szűrő kell bele, elég az Aquael FAN mini vagy valami ilyesmi. A halaknak világítás is kell. Vízcsere, hetente 30%. Etetés hát nem tudom fagyasztott halkaja menny el egy jobb állat kereskedésbe és ott mond mit akarsz(NE ODA MENNY AHOVA A NAGYNÉNÉD MENT MERT ELÉGGÉ ÁT b""ták) De kérlek vidd vissza azt a 2 Aranyhalat ahonnan kaptad és vegyél 1 Hím bettát. (ő már viszont a meleg vizet szeretni kell fűtő.) De ha NORMÁLIS világítás van minden növény mehet bele)(kivéve hideg vízi.)TILOS a Bettát Vörös szúnyog lárvával etetni és 2 HÍMET NEM LEHET egy akváriumba tenni ! Ne hagy magad mindenre rá beszélni a kereskedésbe hiszen neki az a jó ha mindent el viszel !
2011. dec. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
nem veszek bettát eszembe sincs.megtartom a halakat mondtam hogy veszek nekik 100-150 l akváriumot holnap suli után.Addig remélem kibírják.Majd utána olvasok.úgy fogom őket tartani ahogy kell.nem vagyok állatkínzó..de úúristen csak kérdeztem nemkell mindjárt leszedni a fejem-.-
2011. dec. 12. 21:01
 9/15 anonim ***** válasza:

Úristen nincs le szedve a fejed az előző hozzászóló vagyok !


(ezt még a gömb akváriumnak szánom) Végig olvastam a gömb akváriumos dolgot ! 30L alatt gerinces állatot NEM lehet tartani, és gömb akváriumba sem lehet semilyen gerinces állatot tartani persze lehet találni a kereskedésekbe mert azzal védekeznek az eladók Óóó mi csak azért tartunk gömb akváriumot, hogy csigát meg növényeket tartsanak benne Na persze !!! Honnan tudja az ha megveszed mit csinálsz vele.

2011. dec. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
gondoltam hogy az előző hozzászóló vagy...jó nem tudtam hogy az aranyhal ekkorára megnől főleg a fekete.azthittem ekkora marad.mondom h nem értek hozzá.
2011. dec. 12. 21:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!