Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen eledelt adjak neki?...

Milyen eledelt adjak neki? BETTA FONTOS!

Figyelt kérdés
tetra betta eledelt kap! Eszik, csak az a baj, hogy az éppen le hullót eszi meg a többihez hozzá se nyúl! nem lenne ez se nagyon baj, csak így az akvárium vize sárga lesz a sok kajátol! A liszt kukacot eszik?
2011. dec. 18. 04:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Ne adj neki lisztkukacot, és ne adj neki olyan sokat enni.

Egy hidegvérű állat nem fog olyan sokat enni, ha éhes, biztos eleget eszik, nem fog éhen halni.

Adjál neki fagyasztottakat, (fekete szúnyoglárva, esetleg néha vörös, daphnia, küklopsz, artemia, stb) Kiegészítésnek tápot, max heti 2-szer.


Ha csak fentről eszik, etess lassabban, be a betta hajlamos az elhízásra, úgyhogy mondjuk napi 15 másodpercnél ne esett többet. Heti 6 alkalommal, + 1 nap koplalónap!

Ha nincs étvágya, nem eszik rendesen, tükrözz neki napi (vagy 2 naponta) 10 percet.


A részleges vízcserékről pedig ne feledkezz meg, mert ez a sárga víz nem jó jel. Lehet színe a víznek, de nem a rothadó kajától, meg a belőle kiázó ételfestéktől.


Ha sok a lehulló kaja, mindenképpen aljzatporszívórással együtt csináld a vízcseréket. Ha 60-70 liternél kisebb az akvi, ketté is oszthatod a vízcserét heti 2×20 %-ra.

És természetesen állott, megfelelő hőmérsékletű vízzel cserélj.

2011. dec. 18. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Salx Narval ***** válasza:
Láttál már lisztkukacot? Csak azért kérdezem, mert az óriási a bettának.Nyers ill fagyasztott kajával etesd főleg, a táp csak kiegészítő legyen.Adhatsz bármilyen fagyasztott ill nyers kaját, de ezekből is több fajta kell.Nem jó az egyhangú táplálás,mert betegséghez vezet előbb utóbb.Az enyémek imádták az élő tubit, vízibolhát,sórákot,( fagyasztva is megették ) szúnyoglárvát, reszelt és fagyasztott, szívet, májat.Egy héten 3-5 alkalommal kaptak ezekből felváltva, a többi napokon táp. Egy-egy koplaló napot is érdemes tartani hetente, főleg a tubifex és a máj után.Tehát kevés táp és változatos nyers kaja.Vásárolj páncélosokat, ha teheted, ők összeszedik helyetted a talajra hullott kaját.
2011. dec. 18. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én soha nem láttam liszkukacot xD csak gondoltam valami kukacra :D Vettem neki most nutrafin eledelt ebbe ilyen lárvák vannak! az eladó mondta, hogy ez jó lesz! És még valami mennyit adjak neki egy alkalommal? Tudom, hogy kicsi a gyomruk, de még is mennyi? Egy hete vettem és még soha nem volt halam! az eladóval nem igazán tudtam beszélni mivelt keveset tudok angolul! de sok mindent adot!
2011. dec. 19. 02:08
 4/4 anonim ***** válasza:

Ne szárítottat adj neki, hanem fagyasztottat.

Hogy mennyit, ott van az első válaszomban. 15 másodpercnyit.

2011. dec. 19. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!