Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy kezdő haltartónak adnátok...

Egy kezdő haltartónak adnátok tanácsot (nekem )? akvárium mérete-ára. Halakat bele (fajta)?

Figyelt kérdés
2011. dec. 18. 11:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Kezdjük ott hogy mennyi pénzed van rá kb.?
2011. dec. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egy olyan 100 literes akvárium már megfelelő(mivel egy nagy akváriumot könnyebb fenntartani, mert nehezebben borul a biológiai egyensúly). Szűrő: külső szűrő, vagy egy erős belső szűrő kell, külső szűrő: [link]

VAGY

belsőszűrő: [link]

egy ilyen kell.

fűtő: 100w-os legyen. Ennek minegy a márkája.

világítás: [link]

egy ilyen jó.

2011. dec. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nos, halak. Milyeneket szeretnél ami kicsi és sok van belőle(pl. neon), vagy ami nagyobb de kevesebb?

Mondjuk lehetne egy olyan hogy 15 neon és 2 ancitrus.

Vagy rakhatsz bele guppikat kb. 8db-ot, úgyis elszaporodnak.

2011. dec. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kezdőnek én egy 54 literes szettet javasolnék. Ezt egyben meg lehet venni, akár az obiban is. Reális ára 15-20 ezer forint. Ennél ugyan olcsóbban is ki lehet jönni, de nem sokkal, és némi tapasztalat sem árt ahhoz, hogy egyenként összevásárolgasd a dolgokat (világítás, fűtés, szűrés).

Kell még venned aljzatot, és néhány igénytelenebb vizinövény sem árt (Cryptocoryne, Echinodorus, Jávai moha, gömbmoha, esetleg valisneria) dekorációnak egy vasfa, vagy mangróve gyökér.

A beüzemeléshez, fenntartáshoz nagyon hasznosak az akvarista.hu-ról letölthető e-bookok, talán 5 van belőlük, a halak kiválasztásához pedig javaslom a diszhal.info oldalt. De kezdő akvaristának ideálisak az elevenszülő fogaspontyok (pl a guppik, plattik, mollik, páncélosharcsák, pontylazacok. Mindenesetre azt javaslom, olvass és kérdezz sokat. Én is így kezdtem 2 éve és már (még csak) 4 akvárium van itthon.

2011. dec. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azon is gondolkozhatnál, hogy milyen halak tetszenek neked, és ha van olyan, amit nagyon tartanál, akkor inkább ahhoz megfelelő méretű akváriumot vegyél.


Ha meg csak úgy vagy vele, hogy tökmindegy, akkor tényleg jó a kis szett is játszani. De abba csak kis 2-3 centis halakat lehet tenni. Nagyobbakat nem érdemes szerintem.

2011. dec. 19. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
kb 6000 ezer de az akvárium saját kiszítésű 54 l lenne?na ebbe kéne a hal?
2011. dec. 22. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!