Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vettem ma egy vitorláshalat?!

Vettem ma egy vitorláshalat?!

Figyelt kérdés

a kérdés az lenne hogy van egy vitorláshalam egy hónapja és ma vettem egy másikat és ahogy beengedtem az új vitorlást, a régebbi behúzódott egy sarokba, az új is utána ment és a régi elkezdte csipkedni, lökdösni, de az új nem ment el onnan.

most 2 órája van benne a vízbe és már nem bántják egymást, hanem együtt vannak és egymás mellett úszkálnak.

lehet hogy ellenkező neműek és egy párt fognak alkotni és esetleg szaporodni vagy azonos neműek csak kibékültek egymással?


2011. dec. 27. 17:45
 1/7 Janezs ***** válasza:
Hány literes az aksi?? Tudomásaim szerint rajhal, ha lehet vegyél többet:)
2011. dec. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Szia!

a vitorlás hal csak azokat a halakat fogadják el,amik előtte lettek telepítve az akváriumba vagy vele együtt,a többit nem..!

2011. dec. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

165 literes az akvárium és a vitorlás az első hal benne azóta vettem 10 db dániót és a mai vitorlással együtt hoztam egy cápamárnát is és azt se bántja.

amikor a zacskót belerakom a vízbe akkor megnézi hogy mi az de ahogy kiengedem a halakat belőle akkor nem foglalkozik velük.

nagyjából egy méretű a 2 vitorlás de a mai nem támad vissza és követi is a másikat, de már nem bántják egymást.

szóval a vitorlás eddig mindent befogadott és az én tudomásom szerint elég a 2db belőle.

2011. dec. 27. 18:02
 4/7 anonim ***** válasza:

szia :)

velem is ugyanez volt, 160 literes akviba vettem vitorlás mellé egy másikat. napokig csesztette a régi az újat, de aztán megszoktak együtt :) ha nem kapnak rendesen menni még néha agresszívkodnak de ritkán. amúgy én is úgy tudom, hogy csapathalak, de egy rendes csapatnak 4-500 literes akvi kéne, szóval 165-ben pont jó az a kettő. van aki azt mondja, hogy 200 liter alatt nem lehet tartani, de ahoz képest, h valaki 50 lityóban tartja őket, a mieinknek elég jó dolguk van :)

2011. dec. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
az enyémek 2 óra alatt kibékültek szóval már minden jó
2011. dec. 27. 18:44
 6/7 anonim ***** válasza:

sztem azt a cápamárnát szed ki belőle, túl kicsi neki az aksi [link]


nem vagyok szakértő, de már láttam élőben, bazinagyra megnő. kicsi lesz neki az aksi

2011. dec. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
a cápamárnáról ebben a kérdésben szó sem volt és ha nagy lesz és nem fog elférni esetleg ami nem valószínű mert elég nagy az akvi akkor elajándékozom egy olyan embernek kinek 240 liter az akvija és neki is van egy.
2011. dec. 27. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!