Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi baja van a sziámi harcoshal...

Mi baja van a sziámi harcoshalamnak?

Figyelt kérdés
Az uszonya beszokott szakadozni de 3-4 nap után renbe jön van 2 feher folt a fején de et mér kb 1-2 hónapja ott van uszkál és eszik rendesen kb már 1 éve mag van 1 éves korába vettem kb 2 éves lehet mi lehet e baj. Fűtés van, szűrőm is van kb 7-től 1-2 órás megszakítással 20óráig megy heti 20-30% vízcsere a szűrést ki kell kapcsoljam estére mivel a szüleim igy gondfolják és akármit mondok akkor se lehet mert azzal jönnek hogy ha erőszakoskodom akk akvim se lehet.
2012. jan. 17. 14:19
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Nagyon örülnének neki ha elakarnám ajándékozni ők lennének a legboldogabbak.
2012. jan. 17. 15:42
 22/28 anonim ***** válasza:

Hát, sajnálom. Akkor nincs jobb ötletem. Tényleg ezt kellene akkor tenned, bármennyire nehéz is.

A beszakadozott farok nála olyan, mint nálad a megfázás, láz, hányinger, tehát minden, ami rossz. Nagyon gyenge az immunrendszere, hamarosan bele fog pusztulni.

2012. jan. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Hááát ez így tényleg nagyon rossz =/ én még azt tudom javasolni, hogy mutasd meg a szüleidnek a kérdésedre a válaszokat, hátha így ők is megértik.. esetleg próbáld meg elmagyarázni nekik, hogy ők is voltak fiatalok, nekik is voltak hobbijaik, ők is szerelmesek voltak valamibe, ezeket akár mai napig nagyon szerethetik. Attól, mert az ő gyermekük vagy, nem muszáj neked is ugyan azt szeretni, amihez ők kötődnek. Ha szépen elmondod nekik, hogy neked ez ugyan olyan, mint (csak példa) apukádnak a focizás, anyukádnak meg a cipővásárlás, lehet, hogy megértik. Mondd el nekik, hogy a zúgás, amit éjszaka hallassz a szűrőtől, az téged megnyugtat, mert tudod, hogy a haladnak megadod a legjobbat, amit csak lehet. Persze azt is mindenképp, hogy ha nekik fontos, az egy hónapban összesen kapott zsebpénzedből vonjanak le 3-500 ft-ot.


Lehet, hogy némeik hülyén hangzik, de szerintem elég meggyőzőek :) Nekem például édesanyám akkor érzi át legjobban az én helyzetemet, amikor belegondol, hogy ő milyen volt fiatalon..


Nekem 3 óriási akváriumom van, eleinte csúnyán nézett rám, hogy minek nekem ennyi, azóta állandóan ül a szobámban és gyönyörködik bennük. :)


18/L

2012. jan. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 Platypus ***** válasza:

Szerintem onnan is érdemes megközelíteni a témát, hogy az akvárium mennyivel értelmesebb hobbi, mint sok más, amit a te korodban divatos űzni. Ha veszed a fáradságot, akkor rengeteget tanulhatsz az akváriummal kapcsolatban biológiából, kémiából. Ha egy kicsit is értékelik a tanulmányi eredményeidet, akkor nyűgözd le a nitrogénciklusról, vízkeménységről, pH-ról szóló ismereteiddel őket, vagy éppen a kémiatanárodat. Ezeknek utána tudsz olvasni a neten az akvarista oldalakon. Meg aztán az akvárium fenntartása sokkal de sokkal olcsóbb mint mondjuk bélyeget gyűjteni, videojátékkal játszani, olvasni, tetszőleges sportot űzni vagy ne adj isten bulizni járni. Ami a hangot illeti, számomra kifejezetten megnyugtató, ha leáll a szűrő, arra azonnal felébredek.


Ha sehogy se lehet őket meggyőzni, akkor kénytelen vagy elajándékozni azt a szerencsétlen halat ha jót akarsz neki.

2012. jan. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

mond azt nekik hogy tönkrement a szűrő és vegyetek egy teljesen hangtalan szűrőt(biztos megmondják neked itt hogy melyik az) és akkor nem tudják ellenőrizni hogy éjszaka megy-e. a villanyszámlán meg úgyse veszik észre azt a 300 forintot amiből 150 eddig is volt. vagy ha van egy felnőtt akvarista a családban akkor kérd meg hogy beszéljen a szüleiddel hogy a szűrőnek mennie kell hátha őrá hallgatnak.

eleinte engem is piszkáltak hogy ne menjen annyit de már megszokták hogy megy pedig nekem egy nagy külső szűrőm van.

2012. jan. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
nekem az is fáj hogy kitűnő tanuló vagyok és így álnak a dolgaimhoz de főleg apukám
2012. jan. 17. 19:43
 27/28 Platypus ***** válasza:

Sajnálom hogy ilyen gyökér szüleid vannak. Ők engedték meg az akváriumot, ők a felnőttek, kutya kötelességük lett volna utánanézni, mivel jár, és előre nemet mondani, ha ezt nem hajlandóak vállalni. A hal is élőlény és felelősséget jelent megvásárolni. Ez olyan, mintha kaptál volna egy kiskutyát, de a veszettség oltást már nem lennének hajlandóak beadatni.


Próbáld meg az akvarista.hu-n meghirdetni a halad, ha akváriummal együtt adod, akkor talán betegen is befogadják.

2012. jan. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

de siker van úgyhogy van esélye a bettának

csak már hamarabb kellett volna de most már ez is jó.

2012. jan. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!