Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 54l akvárium vizét milyen...

54l akvárium vizét milyen időközöntként kell cserélni?

Figyelt kérdés
Az akvárium a felét hetente kell leengedni vagy elég mondjuk 2hetenként is? és ilyenkor is kell beleteni a vízbe különböző tisztítókat??nem lesz káros a halra,hogy egyből érintkezik vele??
2012. jan. 20. 14:00
 1/3 anonim válasza:
Nem kell az akvárium vizét leengedni, csak tisztántartani. Nem szabad túletetni, nem szabad megvárni, amíg a nyövények szétrohadnak, a halkakát, ha lemerül az alj-ra, le kell egy gumicsővel szippantani. Az akváriumot nem szabad a fényen( nap)tartani, a hátsórészét árnyékolni kell. Olyan halakat kell tartani, akik gondoskodnak az akvárium tisztántartásáról. Olvasgass az akvarisztikáról könyvet, és csak akkor vállalkozz élőlények tartására, ha már alapfokú jártasságot szereztél.
2012. jan. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"és ilyenkor is kell beleteni a vízbe különböző tisztítókat??"

nem. maximum csak vízelőkészítőt, ami arra való, hogy megköti a vízben lévő Klórt, ami nem túl jó az akváriumban lévő halaknak/élőlényeknek. De hagyhatod állni 1 napig egy tiszta vödörben a vizet, hogy kipárologjon belőle a klór, akkor nem kell vízelőkészítő sem.

Semmi más dolgot nem szabad beletenni. Se metilinkéket, se malachitzöldet, se semmit, amit az eladók mondanak, mivel ezek megölik a szűrőben lévő szűrőbacikat.

2012. jan. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Korábban is volt akváriumom csak jóval kisebb, amibe metilinkéket használtam,mert az eladók azt tanácsolták,hogy nagyon fontos:S hát rosszul is jártam vele.. De most már tudom,hogy nem szabad :)
2012. jan. 20. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!