Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi kell egy tengeri akváriumhoz?

Mi kell egy tengeri akváriumhoz?

Figyelt kérdés
még most csak érdeklődök hogy kb mi is kell hozzá és mennyi pénz?
2012. jan. 23. 20:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

sok-sok pénz kell.

Nagyon jó szűrő,tengervíz vagy olyan vízkészítő ami a megfelelő tengervizet előállítja.

Rengeteg olyan vízinövény amire a halaknak szüksége van.Pl: Élő korall. Én most építgetem a tengeri akváriumomat,még messze nincs kész,de már 300 fontot fizettem ki(úgy hogy maga az akvárium már megvolt)

Még halakat nem is vettem,de már kezdem megbánni,mert elég húzós ára van,és később lesz is..

2012. jan. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Olyan 200-300 ezertől a csillagos égig költhetsz rá.Többnyire a gazdagok hobbija.

Az unokatesom épitgeti magának.Drága a berendezés,szűrő,tengeri élőlények,élő kövek amiket kilóra lehet megvenni.

2012. jan. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az enyém 112 literes és kb 100 ezerbe lehet. Nem egyszerre vettem bele a dolgokat és nincs benne sok cucc, de bármikor tovább lehet fejleszthetni szép lassan.
2012. jan. 24. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Platypus ***** válasza:

- RO készülék hogy a csapvized megfelelő legyen, persze felsózás után

- Nagyon erős szűrő, ami olyan áramlást kelt hogy lobog a halak haja

- Fehérjelehabzó hogy az ammónia még azelőtt kikerüljön a rendszerből hogy felszabadulna a fehérjékből

- Nagyobb akváriumnál külön szűrőakvárium

- Speciális,extra nagy teljesítményű, kékes fényű világítás

- Pár mázsa élőkő


Nekem ennyi jutott eszembe úgy, hogy sosem néztem alaposabban utána a témának. Ebből a legolcsóbb tétel talán az RO szűrő ami 30ezernél kezdődik. Az állatok, mint a korallok vagy a halak még külön egy vagyont tehetnek ki. A cucc havi fogyasztása sem elhanyagolható.

2012. jan. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem van bent: Lithoptyton, Clavularia, Xenia sp, Lapanemóna, 2db táncoló garnéla, 1 sárgafarkú kék korallsügér, 1 bohóchal, és egy kéklábú remeterákocska és csigák (ezekhez hozzá lehet nyúlni)


Viszont vettem legutóbb egy "Heteractis malu" nevezetű anemónát, ez tud menni a talajon és ehhez nem merek hozzányúlni, nem tudom lehet e :)

2012. jan. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
na hát szerintem nekem elég az édesvízi akvárium is de azért köszönöm a válaszokat.
2012. jan. 24. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!