Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mekkora akváriumot lehet...

Mekkora akváriumot lehet üzemeltetni belső szűrővel?

Figyelt kérdés

Próbálok utánajárni a dolgoknak. Nagyon szeretnék egy akváriumot, és olyan 160 literesben gondolkoztam.... De sok helyen olvastam, hogy ide már külső szűrő is kellene, de azok nekem drágák. (használtat meg szeretnék)

Néztem ilyen-olyan diy cuccokat is.... csak nem vagyok vmi nagy barkácsolós, sőt...


2012. jan. 29. 16:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Maximum olyan 90-100l lehet belső szűrővel szűrni.
2012. jan. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"nem vagyok vmi nagy barkácsolós"

Ez alapvető probléma, ha spórolni akarsz. :)Vannak a neten elég jó zárt rendszerű külső szűrő leírások, (pvc csőből, ha rá akarsz keresni) képekkel, stb.

Ha nem akarsz ilyenbe belevágni, akkor egy power head-dal lehetne olcsóbban megúszni. Ez olyan, mint egy belső szűrő feje, jó nagy vízforgatással.

És vagy húzol rá egy bazinagy szivacsot, vagy csinálsz egy matten szűrőt az egyik sarokban, vagy egyik oldalon.


Ha a matten mellett döntesz, akkor érdemes már eleve úgy ragasztatni az akvit, hogy beleragasztani az idomokat, amik tartják a szivacsot.

De ha így sem tetszik, hát akkor használj 2 nagy belső szűrőt.

2012. jan. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nyílván függ a belső szűrőtől is. Vannak hatékony fajták is, de azok általában ormótlanok. Pl: [link]

Az olcsóbb és véleményem szerint hatékonyabb szűrésre valóban jó alternatíva egy beépített szűrőházzal készíttetett akvárium. Néhány ezer Ft-tal dobja csak mega költséget. Esetleg egy oldalpolcos szűrőakvárium.

Tesómnél úgy oldottuk meg a dolgot, hogy egy szűrőakváriumot ügyesen méretezve az akváriumba állítottunk, fekete vízálló öntapadő fóliával bevontuk. Nagyon hatékony és nem is látszik az egész. Az huszonegynéhány l-es szűrőakvárium 5 eFT volt fúrásokkal együtt, ment bele még egy párezer Ft-os szivattyú. Tökéletesen működik. Ekkora szűrőtérfogatba már lehet kevésbé profi szűrőanyagokat is pakolni (lávakő, biolabda, krumpliszsák, stb) ami tovább csökkentheti a költséget. Ha gondolod segítek tervezni egy ilyet, a tesómét is én terveztem.

2012. jan. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az Atlantisz díszállatban láttam olyan belső szűrőt, ami egy erős pumpa (1200 l/óra de van többféle is) és rá lehet pakolni szűrőbetéteket láncban. Akár 4db-ot is, és attól függ mennyi szűrőbetétet raksz rá, annál nagyobb lesz.

Azokba meg rakhatsz akármilyen szűrőanyagot.

Sajnos a nevét nem tudom annak a szűrőnek, de elég érdekes szerkezet és pont ilyen nagyobb akváriumokhoz jó.

2012. jan. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!