Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » új akvárium indítása?

új akvárium indítása?

Figyelt kérdés

ha egy új akváriumot indítok, de már van egy beállt vizű akkor a nagyból tehetek át a kicsibe vizet amit egyébként a heti vízcserénél kiöntenék?

a nagy 165 liter és a kicsi 54 és a nagyból kb 40 liter víz jön le egy cserével.

mennyit kell akkor várni a halak betelepítésével ha lehet bele önteni a nagy akváriumból?


2012. febr. 1. 15:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet a nagyból, persze, sőt, a szivacsot is belemoshatod. Elég, ha fele régi, fele friss víz. Így néhány napon belül telepíthetsz, mondjuk olyan 3-4 napot érdemes várni. Illetve az elején kicsit gyakrabban cserélj vizet és lassan telepítsd tele.
2012. febr. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%
hát én sztem felesben megcsinálhatod..tehát 25 liter állott víz és 25 liter vizcserés a másik akv.ból,és akkor 2-3 nap múlva mehetnek bele a halak,de az egyensúly kialakulásához idő kell..mire a szűrőben is megtelepednek a bacik..meg hát hogy beáljon minden faszán az minimum 2 hét..én ugyan ezt fogom csinálni.bár nekem 112 literes az akv.és asszonynak veszem egy 54 literest
2012. febr. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

akkor 25 liter egy napos állott víz és 25 liter az akváriumból és 4 nap múlva telepíthetek.

értem köszönöm a segítséget.

2012. febr. 1. 16:44
 4/5 anonim ***** válasza:

Én úgy csinálnám, hogy először beleraknám a mosott kavicsot, és feltölteném csapvízzel, úgyis még kicsit zavaros lesz a víz a kavicstól. Akkor is ha jól ki van mosva. Így azt a vizet utána le is szívnám teljesen és kiönteném a WC-be.


Majd utána szívnék le a nagy akváriumból vizet és azt lassan önteném a kis akváriumba, és öntenék hozzá csapvizet is.

2012. febr. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ja vegyis lehet állott csapvizet önteni hozzá.

Mindegy jó úgy ahogy mondták.

2012. febr. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!