Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen "igénytelennek" mondhat...

Milyen "igénytelennek" mondható, aljzaton kúszó, terjeszkedő vízinövényt ajánlanátok aminek nem kell sok fény, és milyen cuccokat kell beszereznem hogy szépen fejlődjön?

Figyelt kérdés

Valami ilyesmire gondoltam:

[link]



2012. febr. 6. 23:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Elméletileg a Marsilea hirsta növénynek nem kell sok fény, és aránylag igénytelen, de gyakorlatilag meg nekem nem úgy tűnik, mert ahol kevés fényt kap nálam ott alig nő, szinte semmit, ahol sok fényt kap, azon a részen már hajlandó normálisan terjeszkedni.
2012. febr. 7. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Marsilea hirsuta (kihagytam egy u betűt)
2012. febr. 7. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
Én csak a jávai mohát ismerem, ez közepes fénynél, talajtakarónak is alkalmas lehet.Háló alá kell szorítani.Örülnék én is, ha valaki ismerne ilyen növényt.
2012. febr. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Platypus ***** válasza:
Sajnos az ilyen gyepnövények a legkevésbé sem igénytelenek. A te képeden Glossostigma van, az az egyik legszebb faj, de igazi kihívás nevelni. Az egyetlen viszonylag kevésbé fényigényes a Marsilea, de az is csak megvan kevés fényen, ahhoz hogy terjedjen is rendesen, már kell fény dögivel. Ha nincs 0,7 W/liter fényed, akkor szakállad nő, mire egy Marsilea gyep kifejlődik. 0,5 W/liter körül már szép gyepet lehet nevelni Ricciából és más mohafélékből, de ezek nem valódi gyepek, hanem neked kell lekötözni és gyepszerűvé formálni.
2012. febr. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!