Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Darakor! Mit csináljak?

Darakor! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
120 literbe 2 napja vettem eszre rajtuk a fehér pöttyöket bíztam benne hogy csak buborék de nem az.4 halam meg nincs megfertőzve viszont 8 neon és 1 platti már elkapta mit csináljak?milyen gyógyszert vegyek nagyon sürgős!!!!
2012. febr. 11. 11:52
 1/9 anonim ***** válasza:
parakill turbo asszem,de jó a metilin kék malachit zöld kombo is,én simán malachit zöldel kezeltem öket,plusz 30 fokra emeltem a hőfokot,és masfél evőkanál só.(étkezi)
2012. febr. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
ja és még annyi h vedd külön azokat amik nem pettyesek
2012. febr. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
talán van itthon só. van metilin kékem is és akkor oltsam be vele az akváriumot és emeljem fel a hőfokot?
2012. febr. 11. 12:04
 4/9 anonim ***** válasza:

Mindenképpen az egész akváriumot kezeld, a tünetmentes halakat is. Csak magában metilinnel ne kezelj, vedd meg inkább a parakillt. Legalább 3 kezelésre megfelelő mennyiséget vegyél. Lassan emeld meg a víz hőmérsékletét, de csak 26-27 fokig, a neonok nem bírják a túl meleget. Készíts be legalább 30-40 liter cserevizet. A parakillt 3 naponta kell adagolni, legalább 2-3 alkalommal. Minden újabb adag előtt és a kezelés végén csinálj 30% vízcserét. A kezelés alatt keveset vagy semennyit ne etess, ne világíts!

Ha van levegőztetőd vagy még egy szűrőt, akkor a jelenlegit vedd ki és vödörben járasd, mert a gyógyszer elpusztítja a hasznos baktériumokat is.

2012. febr. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
2012. febr. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
2012. febr. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
rendben.de csak hétfőn tudok parakillt venni addig mit csináljak?
2012. febr. 11. 12:17
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
imádkoz
2012. febr. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Addig lassíthatod kicsit a betegség terjedését. Ne világíts, a hőmérséklet legyen a halak számára elfogadható minimum. A sóval is próbálkozhatsz, mehet egy csapott evőkanál 10 liter vízre, bár a neonok nem rajonganak érte, de kibírják.
2012. febr. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!