Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért hallnak a halaim?...

Miért hallnak a halaim? Elmúlt pár napban! Lentebb írom a tüneteket.

Figyelt kérdés
Van egy kb 200literes akváriumom, kb 20hallal. Guppik, plattik, neonok, szumik(voltak), 2gurámi amiből már csak egy él. Kb 2hónapos az akvárium sajna nem volt pénzem fénycsöves berendezésre ezért egy csavarosat kaptak, elég gyenge natúr fény, de az ablak mellet vannak. Viszont az elmúlt pár napban rohamosan csökkent az állomány, elöször a két gyíkhalam puszult utána a szumik, guppik, és az egyik gurámi. Sajna kevés növényvan konkrétan kettő, mer egy kipusztult. De ezen felül betegségre gyanakszom, mer egy két guppinál jól látható a kopolnyú tágra nyitva és pirosas, meg egy plattinál is. A plattikat hoztam kb két hete.
2012. febr. 22. 10:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez mérgezésnek tűnik. Milyen szűrésed van? Milyen gyakran csinálsz vízcserét, és az hogy zajlik? Mennyit járattad üresen az akváriumot az első csapat betelepítése előtt? Ezek mind fontos kérdések. És mivel etetsz?
2012. febr. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen ezekkel gond van mivel ritkán vagyok itthon, ezért nem tudok nagyon foglalkozni vele. De szürőt tisztítottam, fogalmam sincs milyen ehhez adták, két ilyen szürőtartályt lehet ráilleszteni, ha szétszedem ilyen zöld filc és belül 4db fekete golyó, ezeket kitisztítom és visszarakom. Vizet még nem cseréltem mer most lett volna esedékes, ami elfogyott utántöltöttem. Hm, most így kimondva miután utántöltöttem azóta van ez..pár napra rá jelentkezett kb 3-4. egy olyan 15liter utántöltés, de nem melegítettem fel a vizet hanem ráküldtem a melegítőre. Lehet ez a gond?
2012. febr. 22. 11:20
 3/9 A kérdező kommentje:
2hónapos az akvárium, még költözés alatt állunk úgyhogy ilyen befejezetlen :( Nem gondoltam h ebből gond lesz, ennyire érzékenyek?
2012. febr. 22. 11:21
 4/9 A kérdező kommentje:
A gurámim hófehér és a víz allján alig mozdul, meg platti bebújik a kövek alá.
2012. febr. 22. 11:24
 5/9 A kérdező kommentje:
Ja illetve pár hete bnőm vett ilyen tescós kaját, aquafood nevezetü, egy gyógytáp és egy rendes szemcsés diszhaltáp, ezeket kapják most.
2012. febr. 22. 11:25
 6/9 anonim ***** válasza:

Rengeteg hibát elkövettél. Nem volt bejáratva az akvárium, nem pihentetted a vizet, nem cseréltél vizet, nem figyeltél a hőmérsékletekre. Ezek így együtt amint látod, végzetesek. Tápokkal meg pláne nem etetjük a halainkat, főleg nem a legrosszabb minőségűvel. Fagyasztott eledelek kellenének.


Most cserélj majd le 50 liter vizet, de a cserevizet készítsd be 1 nappal előbb TISZTA vödrökbe, amik soha nem voltak még mosószeresek.

A szűrőt soha ne kapcsold ki és ne mosd ki, csak a leszívott cserevízben öblítsd el.

Aztán ha lesz egy kis időd, ess neki a szakirodalomnak, mert így nem fog menni.

2012. febr. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Bevolt járatva az akvárium, több mint 2napot állt benne a víz mielött belekerültek halak, idáig semmi bajuk nem volt. Nyilván úgy fogok cserélni vizet hogy nem mosószeres vödörbe tárolom, amúgy meg csővel szoktam rákötöm és felengedem, mint ahogy most is csinálom. A halakat elkülönítettem, az itteni diszállat kereskedésbe csaj vmi betegségre gyanakszik és ő azt mondta ha egy 250literes akváriumba belekerül pótlásként hidegviz az nem gond. Úgyhogy kaptam vmi parakill nevezetü csodát. Remélem jó lesz, aztán átnézem mikellhet még. Vizet 1-2 havonta kell cserélni úgy tudom, sztem nagy hibát azért nem követtem el...most komplett vízcsere folyamatban.
2012. febr. 22. 16:13
 8/9 anonim ***** válasza:

Az akváriumot nem 2 napig, hanem 2-3 hétig kell üresen járatni.

A cserevizet pihentetni kell 1 napig, hogy kiszálljon belőle a klór és nem árt használni JBL Biotopolt vagy Sera Aquatan-t, hogy megkösse a nehézfémeket. Ha rögtön a csapból belenyomod, tovább mérgezed az így is mérgezésben kínlódó halaidat.

A más hőmérsékletű víz tilos, a hőingadozástól megdöglenek a halak.

Komplett vízcserét pedig betegség esetén se csinálunk.


Amit most csinálsz, azzal megint elrontasz egy csomó mindent, még annál is rosszabb lesz mint most van.


200 literes akváriumba pedig már kell egy elég erős külső szűrő a belső mellé. Amit leírtál az elég gyengének tűnik.

2012. febr. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
És vizet cserélni nem 1-2 havonta kell, hanem hetente kell lecserélni 30%-ot, amit leírtam, 1 napig pihentetett vízzel.
2012. febr. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!