Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A gömbakvárium! Mi a baj?

A gömbakvárium! Mi a baj?

Figyelt kérdés

Na szóval ez a dolog nagyon felkapatott lett mostanság!

Az az érdekes hogy régen a gömbakváriumban 9-10 évig eléltek a halak (gondolok most szüleimre)

Most mi ezzel a baj? Régen a halak nem voltak olyan finnyásak? Vagy a gömbakváriumok máskép készültek? Világosítson fel már valaki!



2012. márc. 1. 19:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
35%
Nem az a baj, hogy elpusztulnak benne, hanem állítólag depisek lesznek... :)
2012. márc. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ugyanolyan rossz volt benne a halaknak mint most!

Nemhiném, hogy 9-10 évig élnénének! Maximum 1-2 év de ez is csak ritkán! A halak megbolondulnak benne, mert az akvárium sarka szerint tájékozódnak. Továbbá ha lenne benne szuro, akkor a víz csak korbe-korbe forogna! Nagyon kicsi hely ez a halakanak, 30 literes akvárium a minimum!

2012. márc. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
De akkor régen miért éltek nyugodtan úszkálva benne?
2012. márc. 1. 19:54
 4/19 anonim ***** válasza:
68%

A szüleid halak???


Némó!!!

2012. márc. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
17%
Én sem értem,hogy most miért nem jó.De éppen ma voltam a halaknak tápot venni,és simán árulnak gömbakváriumot.Sőt,egy szép nagy (tényleg nagy,mert még átölelni sem tudtam) üzembe volt helyezve.Díszítés,és középen volt a levegőztető.2 szép nagy aranyhal úszkált benne.Megkérdeztem az eladóakt,az akvárium eladó volt,akár a benne lévő díszekkel,halakkal együtt.
2012. márc. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem azért, mert nem volt túl nagy az úszóteruk.

Lehet az a hal amit ti tartottatok strapabíró volt, de 9-10 évig így biztos nem éltek!


Szerintem a ti halatok egy betta (sziámi harcoshal) volt!

Ez elég sokáig kibírja rossz korulmények kozott! (3 évig él rendesen, hát lehet nektek 1 évig élt)


Lehet egy aranyhal volt, mert ezek jó korulmények kozott akár 20 évig is elélnek! De ilyen akváriumban max. 1-2 évre gondolok!

2012. márc. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Alulról a másodiknak hát ez az ném eértem
2012. márc. 1. 20:11
 8/19 Platypus ***** válasza:
100%

Nagyobb méretű gömb, sok növény és kistestű halak esetén nem feltétlenül nyírja ki hamar a halakat. Néhány faj hihetetlenül szívós és szörnyű dolgokat is elvisel. Ismerek egy helyet, ahol egy marhakarám van ártérben, és a kiöntésben fejlődnek a fiatal pontyok és kárászok, gyakorlatilag sötétbarna trágyalében. De ugyebár ez nem azt jelenti, hogy ezeknek a halaknak jó dolguk lenne. Az "éltek" nem egyenlő a humánus bánásmóddal.


Szigorúan elméleti szinten létezik olyan gömb, ami alkalmassá tehető haltartásra. Láttam már boltban 30 literes példányt, amiben rendes talajszűrés és világítás volt, a gömbforma pedig megtörhető növényekkel. De senkit sem ismerek, akinek ilyenje lett volna. A gömbakvárium az esetek 99,9%-ában 1-2 literes kis vackot jelent, és az emberek nem adnak ki egy vagyon egy 30 literes felszerelt gömbért. Örülök hogy betiltották, mert az akvarisztika egyik szégyenfoltja volt.

2012. márc. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Ref válasza:
100%
Egyszeruen ez az akvárium nem alkalmas gerinces állatok tartására! az 1. válaszíró és vicy is leírta már, hogy a halak megbolondulnak benne! Depresszíósakká válnak!
2012. márc. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

A gömbakváriumban a halak elvesztik a térérzéküket, ez nagyon zavarja őket. Ezt bizonyították is, állatkínzásnak is minősítették a gömbakváriumban való haltartást. (ettől függetlenül lehet kapni, az árusítása nem tilos, nem haltartásra kell használni)

www.akvarista.hu -sok hasznos infó, 5 db ingyenes e-book kezdőknek, hogy ne kínozd az állataidat tudatlanságod miatt.

Szvsz elég nehéz meglátni a halakon laikusként, hogy vidáman úszkál vagy idegesen, pihen-e vagy haldoklik, éhen akar-e halni vagy csak viccesen követi a kezed, stb stb. Mivel a halak az embertől elég messze állnak, próbáljunk hiteles forrásokat keresni és hinni nekik, mint saját tapasztalatból kísérletezni rajtuk.

2012. márc. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!