Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az baj ha a betta halam gömb...

Mya kérdése:

Az baj ha a betta halam gömb akváriumban van?

Figyelt kérdés
mert így kaptam és félek hogy nem érzi jól magát)
2012. márc. 2. 17:49
 1/9 anonim válasza:
Úgy hallottam, hogy semmilyen halnak nem jó a gömb akváriumban. Az csak kívülről néz ki jól!
2012. márc. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
lén is így tudtam, de a nővéremnek azt mondták az állatkereskedésben hogy ez jó lesz neki!!
2012. márc. 2. 17:57
 3/9 anonim ***** válasza:
miért rossz a gömb-akvárium?
2012. márc. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést tegnap tették fel, de sokszor volt már tárgyalva, a keresőbe is érdemes beírni. (Én a 15. választ adtam.)

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__2..

2012. márc. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ezt pedig tegnapelőtt, ami a jogi részét illeti, 21. válasz.
2012. márc. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2012. márc. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%

Ja, lemaradt a lényeg:

Kéne egy 30 literes kis szögletes akvárium, szűrővel, fűtővel, lefedve, 27 fokos vízzel. Az akvárium fölé kell világítás a növényeknek, mert kellenek élő növények. Ha kevés a fény, akkor árnyéktűrő növények.

A szűrőnek éjjel nappal mennie kell, és ritkán ki kell nyomkodni a szivacsot. Az akváriumban minden másnap cserélni kell 3-4 liter előzőleg állni hagyott vizet.

Etetni fagyasztott eleséggel változatosan, és kiegészítésnek minőségi táp. Naponta 1×, hetente 6×.

Heti 2-3 alkalommal lehet neki tükrözni 10-10 percet.

2012. márc. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen, ez elég nagy probléma, mivel a törvény is tiltja, állatkínzásnak minősül.

A másik oltári nagy hiba, hogy megvan az "akvárium" és a hal is. Minimum 2 hetet kellett volna üresen járnia az akinak, mielőtt megveszitek a halat. Ez így szintén az életébe kerülhet.

Szűrés, fűtés és az akvárium fedése is kötelező ennél a halnál, különben halálra van ítélve.

2012. márc. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen, baj, ha gömbakváriumban van. A másik kérdésben pontosan leírták, hogy miért nem, ezt nem ragoznám tovább. Az eladók tanácsaira 90% -ban nem érdemes hallgatni, mert nekik nem érdekük, hogy az általuk eladott halak jól érezzék magukat, vagy hogy egészségesek, és boldogak maradjanak. Sokuk egyáltalán nem ért az állatokhoz, csak magabiztosan ontja magából a rosszabbnál rosszabb tanácsokat, és próbál minél több vackot és halat megvetetni a vevőkkel. Tisztelet a kivételnek, bár ebből sajnos elég kevés van. Valóban, törvény tiltja gerinces állat 30 liter alatt, ill. gömbakváriumban való tartását. Csak azért vannak még forgalomban, mert akármi más dekorációs célra is fel lehet használni pl. hogy kaktuszt ültessenek bele vagy ilyesmi.

Javaslom, hogy vegyetek neki egy 50 liter körüli akváriumot (a 30 szerintem kevés lenne), elég olcsón lehet már világítással, tetővel, fűtővel, és szűrővel ellátott szetteket kapni. Az interneten kicsit olvasgass utána a bettáknak, és nézd akvarista.hu oldalon található ingyenes e-bookokat is.

2012. márc. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!