Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hol vannak jó lelőhelyek?

Hol vannak jó lelőhelyek?

Figyelt kérdés
Sokszor olvasom itt, hogy patakból meg mindenhonnan szednek akvaristák növényeket, de én ahol csak néztem nem volt olyan, amit akváriumba raktam volna. Ezért kérdezném aki esetleg tud olyan helyet, ahol érdemes keresgélni, elárulná? Főleg Komárom-Esztergom megyében, Tatabánya környékén, esetleg Budapesten érdekelne :) De jöhet más is érdekességképpen.
2012. márc. 24. 17:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Tatabányán van az a tó.
2012. márc. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Több tó is van, de egyik sem olyan, amiben szívesen turkálnék :D
2012. márc. 24. 18:41
 3/12 anonim ***** válasza:
Érdekességképpen pl a hévizi tó. Besza behu az egész növény és állatvilága. Halfronton a Városliget és a Margitsziget az etalon.
2012. márc. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

RIMÓCI PATAK:D

Ha az én kérdésem re is széloztál akkor én onnan fogom szedni... Van sok hínár benne meg ilyen úszó lóhere féleség is, ezeket csak villámba néztem meg, ha közelebbről is megnézem kitudja milesz:D

2012. márc. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Vadvízi dolgoktól nem kapnak fertőzést a halak?
2012. márc. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A hévízi az nem védett rész?


Al Capone: igen, most épp a te kérdésed ihlette, de egyébként is érdekelt volna :)


Utolsó: Fertőtleníteni kell és akkor tuti nem hurcolsz be vele semmit. De egyébként alig nagyobb a veszélye, mint a boltból hozott növényeknél... mert ott is ki tudja mivel rakják egy vízbe :D

2012. márc. 24. 23:31
 7/12 anonim ***** válasza:
Tatán az öreg tavat átúsztam oda vissza. Egyébként arrafelé több patak is van. meg jó helyek is. szóval éberség és kirándulás.
2012. márc. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
És mivel szoktátok fertőtleníteni?
2012. márc. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
én zala megyéből hoztam, de az neked messze van
2012. márc. 26. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Pesten ahogy megyünk fel dobogókőre, ott van egy patak félúton. Régen egyszer ott órákon át kis átlátszó-vörös 3-5 mm-es teljesen gömb alakú köveket gyűlytöttem, amiknek le voltak kristályosan csapva az élei. Azt gondoltam hogy az rubin, mert ilyen volt, mint ez csak nem volt így lecsiszolva a felülete:

[link]

Egy kicsi gyógyszeres üvegbe raktam, de aztán valahogy később elkallódott, eltűnt, vagy valakinek odaadtam, már nem tudom :/ Nagyon régen volt.


Asszem ez az a patak:

[link]


A növényeket nem néztem. Akkor csak a kövek érdekeltek :)

2012. márc. 26. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!