Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Resun BS-30 világítás mire elég?

Resun BS-30 világítás mire elég?

Figyelt kérdés
30 Led van benne-25 literhez,tehát 0,06 W/liter.De ledekre is ugyanúgy vonatkozik ez a szabály?Úgy értem,hogy így is nagyon erős fényt ad.De béna vagyok az egészhez,nem értek hozzá.Weeping mohát,Ricciát,Flame mohát szeretnék tartani.Túlélnék ezek?
2012. márc. 27. 10:38
 1/5 A kérdező kommentje:
Használnék még Profito-t.De se Co2,se táptalaj,csak balső szűrő...
2012. márc. 27. 10:39
 2/5 Platypus ***** válasza:
LED-re nem vonatkozik a watt/liter szabály. Ez T8 fénycsőre van kitalálva, már T5-nél vagy kompaktnál sem pontos és az akvárium méretétől is függ. LEDeknél kénytelen vagy lumenben számolni, de még az sem igazi, mert LED-nél a pontos spektrum a kritikus pont. Ha a vörös tartományban nem elég erős, akkor sok bajod lesz a növényekkel, akkor is, ha egyébként kiszúrja a szemed az erőssége.
2012. márc. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ebben a resun-leírásban se lument,se semmit nem ír.Csak a watt/óra számot.És neten sincs róla semmi...
2012. márc. 27. 10:52
 4/5 Platypus ***** válasza:
Akkor kénytelen vagy kísérletezni. Nekem is resun világításom van, arról se találtam semmi infót, de abba két T8 cső való így ki tudtam találni a lényeget.
2012. márc. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vegyél először csak flame mohát, az azért bírja közepes fényen is elvileg.
2012. márc. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!