Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Murr, Hable, YuorDestiny!...

Murr, Hable, YuorDestiny! Uram Isten, most jól cselekedtem? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Van nekem egy terhes (a hátától a hasáig olyan 2-2,5 cm)gömb/ballon mollym, és egy 4-5 órakor elkezdett tátogni, és állítólag külön kell rakni. Most megy a víz tisztító/levegőztető (nagyon zavaró a hangja) , s felvan kapcsolva a villany, de a szobába nincs senki.

Mikorra várhatóak a kishalak, és kb. mennyi lesz?

A válaszokat előre is köszönöm!!



2012. ápr. 12. 19:45
 1/10 A kérdező kommentje:
Persze a nevelőhálóba van!!!
2012. ápr. 12. 19:48
 2/10 anonim ***** válasza:
44%

Erre így nagyon nehéz válaszolni :)

Ha a nevelőhálóban van, akkor tegyél mellé valamilyen növényt is, a moha lenne a legjobb, mert olyan kis helyen csak felfalja a kicsiket.

Ne stresszeld, kapcsold le a lámpát!

A víztisztitó szűrő akar lenni, ugye? Azt tudod, hogy annak kötelezően, állandóan, 24 órában üzemelnie kell, ugye?

Nem kell, hogy levegőztessen, elég, ha fodrozza a vízfelszínt, de TILOS kikapcsolni!

Olyan 20-30 kishal várható, de a gömbmollykról azt hallottam, hogy gyakran belepusztulnak az ellésbe. Ezt nem tudom biztosan, mert soha nem tartottam még, de biztosan vannak problémái az ilyen természetellenes külsőre szelektált és tenyésztett fajoknak.

2012. ápr. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%
Illetve még annyi, hogy lehet, hogy reggelre meglesznek a kicsik, de lehet, hogy napok kérdése még.
2012. ápr. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ó köszi Murr!!!

De ugye a szegénykém nem fog belepusztulni a szülésbe?!!

2012. ápr. 12. 20:09
 5/10 A kérdező kommentje:

Abba hagyta a tátogást!!!

Akkor mindjárt indul a szülés????

2012. ápr. 12. 20:21
 6/10 anonim ***** válasza:
44%

A tátogás nem mindenféleképpen függ össze az elléssel. Bár az is kiválthatja a stressz miatt, de okozhatja ezer más probléma is (például az etetés, vagy a számomra még mindig homályos szűrőhasználatod).

Gondolom izgulsz és kíváncsi vagy, tehát valami nagyon szórt fénnyel világítsd meg a halat, mondjuk egy kis led elég lenne, vagy kis kulcstartófény, ilyesmi. Aztán óvatosan, óránként pillants rá, de ne kocogtasd az üveget, ne menj közel, ne légy türelmetlen. Ahogy mondtam, lehet hogy most kezdődik, de lehet, hogy napok múlva, vagy az is lehet, hogy nem is vemhes. Így látatlanban semmit nem lehet mondani.

2012. ápr. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 YourDestiny ***** válasza:
60%
Szia! Én is csak annyit tudok írni, hogy ne világíts és jó, ha minél kevesebb a mozgás az akvárium körül.
2012. ápr. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szokták eltakarni kartondobozzal egyes halaknál az akváriumot, de én még nem tartottam gömbmollit, ezért nem akarok túl nagy hülyeségeket mondani.


Barátom nővérénél black mollyk voltak és ők pl az akvárium háttere mögé bújtak be és ott szültek.


Csak a bébiket ne szívja be a szűrő - nekem már szívta be, de az nem molli volt hanem annál még kisebb halak. Persze ha hálóban vannak akkor nem fogja.

2012. ápr. 13. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi, de olyan 2és fél hét múlva gog szülni az egyik guppim, és lehet,hogy csak 1 hét múlva fog elleni a guppim, és nincs több nevelőhálóm,és még egy akváriumom sincs, mert abba kb. olyan 1 évig befogadott halaim lesznek. Hogyan oldjam meg??
2012. ápr. 13. 14:55
 10/10 anonim ***** válasza:
pl húzzál a szűrőre egy harisnyát
2012. ápr. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!