Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen betegség lehet ez? Nem...

Turcsán Gyula kérdése:

Milyen betegség lehet ez? Nem tudom eldönteni. Ezért kértem segítséget. Jó lenne kideríteni mi lehet ez, mert már volt ilyenem és akkor se tudtam.

Figyelt kérdés
Olyan mintha a hal gerince "elfordult" volna 90°-ba. Végig a gyógyakvárium alján van. Ha úszik akkor elkezd furcsán pörögni.

2012. ápr. 21. 15:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyen hal? Mi van a többivel? Hirtelen jött, vagy régóta ilyen? Mi van a fajtársaival?
2012. ápr. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Platypus ***** válasza:

Ennek túl sok oka lehet, és adatok kellenek a kinyomozásához. Mekkora akvárium, milyen halak, mennyi hal, milyen a szűrésed, milyen gyakran cserélsz vizet, milyen vízben tartod őket, mivel etetsz, milyen gyorsan alakult ki a probléma, volt-e más probléma mostanában, soványnak tűnnek-e a halak?


Lehet hosszantartó nitrátmérgezés, ebben az esetben az akváriumban van a hiba. Ez lassan alakul ki.


Lehet neonbetegség, ez nem csak a neonhalra, de más pontylazacokra is veszélyes, és halálos.


Lehet haltuberkolózis, ez is halálos, viszonylag gyorsan, néhány hét alatt alakul ki.


Lehet genetikai oka, például túl erős beltenyészet, ez az elevenszülőkre jellemző.


Lehet súlyos hiánybetegség, túl lágy vízben való tartás vagy egyoldalú táplálás.

2012. ápr. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Egy 54 l -es akváriumom van. Két felnött guppi(mostmár csak 1:( ), 6 kisguppi, 2 felnött anci + egy rakat kisanci, na meg csigák. Egy sera belső szörő van betéve. Vizet hetente 1x cserélek. A víz hőfoka 25-26 fok. Sera lemezes és granulátumot kapnak, de ritkán tapados tablettát is. A baj nagyon hamar lett, úgy ébredtem,hogy a halam a földön van és "pörög". Most éltek át egy olyan betegséget ,mint a darakor csak élénk, citromsárga pöttyök voltak rajtuk. Azt Sera costapurral és hőfokemelkedéssel kezeltem.
2012. ápr. 22. 16:50
 4/6 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni,hogy egyszerre kb. 10 l vizet kicserélek.
2012. ápr. 22. 16:55
 5/6 anonim ***** válasza:

Tünetek: A beteg hal letargikus, bújkál, étvégytalan. Idővel lesoványodik, baktériumos fertőzésekre jellemző általános tünetek fejlődhetnek ki: pikkelyhiányok és fekélyek, szemkidülledés, összetapadt úszók. Esetenként a gerinc is deformálódik. A pár hét alatt kifejlődő gerincferdülés jellemzően halTBC-re utal. A belső szervek csomókkal és apró szemcsékkel vannak tele, amik baktériumkolóniák kötőszövettel körülvéve. A csomók főleg a veséken és a lépen vannak, de előfordulnak a májon, a beleken és a gyomron is. A labirintkopoltyús halaknál gyakoribb az előfordulása, és jellemzően az idős halakon jelenik meg először.

Ő nem soványodott le, szerintem legalábbis.

Ezen kívül max. fél éves.

2014. márc. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Oppsz, ez nem ide jött volna.
2014. márc. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!