Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Meddig kell mosni a homokot,...

Meddig kell mosni a homokot, és ha picit zavaros, árthat-e a bettámnak?

Figyelt kérdés
Ma vettük meg életünk első akváriumát egy bettával.
2008. ápr. 19. 12:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom életed első akváriuma 1 pár lilyós üveggömb. Na már most ebbe nem raknak szűrőt levegőztetőt stb.-> ezért gyakran kell vízcserével tisztítanod. Hogy ez könnyen menjen én nem raknék bele homokot. Akkor már vmi szines müanyag kavicsot. Bár ez elég giccses, de legalább tudod takarítani.

Ha mindenképpen homokat akarsz akkor azt főzd ki, és addig mosd míg egyáltalán nem lesz a víz zavaros az apró szemcséktől.

Ha így belerakod (zavaros vízbe) akkor valószínüleg a törmelék belekerül a kopoltyújába... ne részletezzük

2008. ápr. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A homok mindig zavaros marad! Tegyél bele sódert, sz biztos tiszta.
2008. ápr. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem is mellőzd ahomokot. Én aprószemű kék kavicsot raktam alá, gyorsan lemegy a víz aljára akkor is ha felkevered.mondjuk pucolni macerás mert odatapad mindenhez de jobb mint a homok. 250 ft egy ilyen kaviccsomag és bőségesen megtölti a hét lityós akváriumom alját. vegyél natúr színűt ha mindenképp homokszerű hatást akarsz elérni.
2008. máj. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!