Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Törpe szívóharcsák és ancik...

Törpe szívóharcsák és ancik tartásánál gondot jelenthet az 5-7 mm nagyságú kavics?

Figyelt kérdés

Fressnapf-ban vettünk 5 kilót, ez tök jól elterült a 112 literes akváriumban (plusz egy kis JBL Manado). Vettünk még az 1-3 mm-es kiszerelésből is, azt gondoltuk a tetejére, de a gyakorlatban nagyon gagyin néz ki. Mindenkinek a nagyobb méret tetszik jobban, de ugyebár az dönt, hogy megfelel-e a talajlakóknak.


Szerintem valami nagyon sima sóder lehet ez, még Duna-kavicsot is tippeltünk. Habár nagyon minőségi akárminek mondták, ránézésre egyáltalán nem az :) Olyan barnás-sárgás-szürkés kavicsok vannak benne.

Jó alaposan kellett átmosni, mert poros és koszos is volt.


Nem tudom létezik-e olyan, hogy nehéznek bizonyul és esetleg alászorul valamelyik hal? Gondolom az anci nem, de a törpék lehet...? Egy pár szem van, aminek nem lekerekített a széle, azokat kikapkodtam, ettől függetlenül még lehet benne jó pár.


Plusz még a 40 literesembe is ezt szeretném a sziámi harcosomhoz. Vagyis oda törpe páncélosharcsát gondoltam venni, ők kisebbek. Akkor hozzájuk tegyem az 1-3mm-eset? Abból még rengeteg van úgyis.


2012. máj. 18. 11:44
 1/4 anonim ***** válasza:

A törpeszívóharcsa nem szorul alá. Az nem bújik a talajba, leginkább az üvegen lóg, vagy a növények levelein, vagy ha leteszel egy vasfát, akkor azon.


Ha törpe páncélos harcsád lenne, az beszorulna. Az nekem régen beszorult a ferplast műfű szálai közé. Utána ki is vettem azt a hülyeséget alulról.

2012. máj. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ha figyelek arra, hogy ne maradjon bent éles kavics, akkor attól még felsértheti a szájukat/tapogatójukat?
2012. máj. 18. 13:41
 3/4 anonim ***** válasza:

A törpeszívóharcsát nem fogja.


Nagy ancit lehet, nemtudom, de nemhiszem.

2012. máj. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2012. máj. 18. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!