Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Most kaptam egy 54 literes...

Most kaptam egy 54 literes akváriumot, amibe kék neont, guppit, s páncélosharcsát szeretnék venni. Szerintetek mennyi lenne ezekből az ideális mennyiség?

Figyelt kérdés

2012. máj. 23. 17:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Neont ebbe ne tegyél, nekik kicsi a hely.


Másrészt meg, most indítsd be az akváriumot, indítsd el a szűrőt és hagyd járni így -halak nélkül- legalább 2 hétig, hogy kialakulhasson a megfelelő baktériumkultúra.


Ha ezt nem teszed meg, és hamarabb veszel bele halakat, akkor azok el fognak hullani.


[link] Olvasd el ezt, ha biztonságos és működő akváriumot szeretnél!

2012. máj. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 YourDestiny ***** válasza:
Függ a szűréstől. Neonnak tényleg kicsi ez az akvárium, ugyanis csapathalak, így 10-12 egyedszámtól szokták tartani őket, az akváriumod pedig legfeljebb a felének elég. Ha mindenképp a neon, akkor 6-8, de rajtuk kívül már csak fenéklakóknak marad hely, így a guppit kipipálhatod (úgyis kegyetlenül elszaporodik). Páncélosból egy hatos csapatot ajánlok, és ennyi. Az ancistrus még véletlenül se jusson eszedbe. Javaslom, hogy olvasd el az akvaristán levő szűréssel kapcsolatos e-könyveket is.
2012. máj. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan tehetsz bele neont, nekem is 54L-es akváriumom van, van benne 10db vörös neon, 7db vörösfejű pontylazac, 5 db rézfoltos páncélos harcsa, 1 db betta és 1 db plekó. Tök jól elvannak, szép a színük, 18-24 kisebb hal még elmegy ekkora akváriumban. Neonból 8-10-et érdemes venni, rajban szeretnek úszkálni. Egy dolog viszont fontos amit nem sok helyen írnak. Mindössze 1 db 15W-os fénycsöved lesz, ez semmire nem elég. Csak Anubias Barteri-vel próbálkozz főleg ha panelben laksz és jó meleg lesz a vized fűtés nélkül is!! A többi növény nagy valószínűséggel ki fog rohadni. Ha Anubiast teszel bele 1 lényeges: ne finomszemű homok legyen az aljzat! 2-3 hét üresen járás után csak fokozatosan 1-1 hét különbséggel telepítsd be a halakat, aztán hetente 20-30%-os vízcsere és enyhe szűrőszivacs-tisztítás a leengedett vízben.
2012. máj. 27. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 YourDestiny ***** válasza:
Utolsó: ne próbálj már rábeszélni a kérdezőre egy közelgő katasztrófát! Plekó? 24 hal? Fejemkoppanazasztalon! Csinálj egy víminőség tesztet, és ami a legfontosabb: olvass és olvass!
2012. máj. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Képzeld olvastam, és mivel magyarázod hogy teljesen természetes a halaim viselkedése és egészségi állapota? Még ennyire ködösített "tudományt" mint az akvarisztika életemben nem láttam. Mindenki mást mond, a fele hülyeség, a másik felének magadnak kell rájönni! Én a saját tapasztalataimat írtam le, ha nem hiszed hogy működik és nem is akárhogyan küldök akár képet is! Sok okostojást bírom akik mindenről írnak csak nem a lényegről! Ez így működik, leírom. Ennyi. Én sokat szívtam a rohadt növényekkel mert egyetlen "tapasztalt" akvarista sem volt képes leírni hogy 1 db 15W-os fénycsővel mire fogok menni. Semmire! Hát kérem szépen legalább hadd segítsek én a kezdőnek ha már egyszer a vén rókák nem voltak képesek segíteni nekem annak idején!!!!
2012. máj. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Még annyit, hogy nemrég a hülye tápos agyaggolyók miatt szinte teljes vízcserét kellett csináljak, mindössze 7 liter eredeti vizem maradt. Képzeld kedves főszaki szinte a semmiből szaporítottam újra a baktériumokat és EGYETLEN hal sem pusztult el. Gyönyörű élénk színük van és hidd el tudom hogyan viselkedik egy egészséges hal!! De hát a tapasztaltak csak meghazudtolni tudják a másikat és nem segíteni. Ez olyan jellemző!
2012. máj. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 YourDestiny ***** válasza:
Elárulom neked, hogy a halról viselkedése alapján sokszor nem tudod megállapítani, hogy valóban egészséges vagy sem. Arra válaszolj még kérlek, hogy egy megfelelő körülmények között tartott, 50 centimétert meghaladó halat hogyan lehet 54 literben tartani?
2012. máj. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nyilván nem kifejlett példányról van szó, nemrég került hozzám kb 7 centisen. Ha megnő 1-2 év alatt akkorára hogy már túl nagy lesz, nekem is tovább kell adjam egy nagyobb akváriumba. De jelenleg nekem ez így működőképes akvárium. Nyilván nem kell feltétlen plekót is telepíteni, de ahogy írtam tapasztalatom szerint kisebb rajhalakból 18-24 el tud lenni egy 54L-es akváriumban. A haltesthossz/liter pedig szerintem inkább afféle útmutató mint ökölszabály, hiszen nem mindegy hogy 3db 20 centis halat tartok vagy 20db 3 centiset. Nem beszélve az 1db 60 centisről ha túlozni akarok.
2012. máj. 28. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!