Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csináljak a halaimmal?...

Mit csináljak a halaimmal? Valami bajuk van, és ha ez így megy tovább biztosan belehalnak. =/

Figyelt kérdés
Van három aranyhalam, és négy guppim, külön külön akváriumban vannak. Az egyik aranyhal és az egyik guppi nagyon úgy néz ki hogy el fognak pusztulni, meg vannak görbülve, mintha el lenne törve a gerincük, vagy görcsöt kaptak volna vagy nem tudom. Az oldalukon fekszenek, de még élnek, és próbálnak úszni. Próbáltam segíteni nekik valahogy, de nem nagyon mertem, nehogy ártsak nekik, a kezemmel óvatosan visszafordítottam az aranyhalat, meg megpróbáltam kiegyenesíteni, és könnyen engedte is, de amint elengedtem, hogy ússzon, akárhogy próbálja visszagörbül, és lemerül. =/ Mit csinálhatnék velük? Ez valami vírus vagy betegség? De külön akváriumban vannak, és a mellettük lévőknek semmi baja! Mit tudok velük csinálni? Szerintem ebbe nagyon hamar bele fognak halni. Reggel még semmi bajuk nem volt, most ahogy hazaértem vettem észre.

2012. jún. 6. 14:09
 1/3 anonim ***** válasza:

mekkorák az akváriumok?

mivel etetsz?

milyen szűrésed van?

2012. jún. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Platypus ***** válasza:

Ez elég rosszul hangzik. Négy dologról tudok, ami okozhatja ezt a tünetet. A nitrátmérgezés és a fejlődési rendellenesség nagyon lassan okoz ilyen tünetet, hónapok kellenek hozzá. A neonbetegség nem jellemző az elevenszülőkre, de azért nem is kizárt, ez fertőzés és halálos. A negyedik ok a haltuberkolózis, ez nagyon erős antibiotikumok koktéljával valamilyen szinten gyógyítható, de kérdéses, hogy érdemes-e, mert humán fertőzést is képes okozni(ilyenkor a bőr fertőződik).


Leírnád az akváriumok adatait? Méret, szűrés, vízcserék gyakorisága, mennyi hal van összesen?

2012. jún. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Platypus ***** válasza:
Bocs, hülyeséget írtam, nem haltuberkolózis hanem columnaris a negyedik gyanúsított. Komolyabb antibiotikumos halgyógyszerekkel, mint pl. az aquafuran vagy a baktopur direct kezelhető.
2012. jún. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!