Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvarisztikával kapcsolatban...

Akvarisztikával kapcsolatban válaszoltok kérlek a lenti kérdéseimre?

Figyelt kérdés

Kezdő vagyok ebben a témában.Nemrég kaptam egy 60 literes akváriumot,már minden meg van,be van rendezve,benne van a víz,és klórtalanító is van benne,és a szűrő is megy.Azt olvastam hogy klórtalanítani kell,aztán sokáig kell hal nélkül működtetni az akváriumot.Mennyi ideig kell?

A másik kérdésem,hogy mivel tetőtéri lakásba lakunk,elég meleg nyáron bent a levegő,és így felmelegszik a víz is olyan 30 fok körülre és mivel ez nem nagyon jó a halaknak,hogyan tudom csökkenteni a hőmérsékletet?

Az a baj,hogy tényleg nagyon kezdő vagyok,még nem is vettem halat,sosem volt még.Szeretnék ezekkel kapcsolatban információkhoz jutni tőletek!Előre is köszi a válaszokat!



2012. jún. 19. 01:21
 1/9 anonim ***** válasza:

A klór magától is elpárolog a vízből, ha egy napig áll. Persze a klórtalanító nem árt, így gyorsabban klórmentes lesz a víz.


Azért kell hal nélkül járatni az akváriumot, hogy a megfelelő baktériumkúltúra ki tudjon alakulni, amik a halak ürülékéből és egyéb bomló szerves anyagokból származó mérgeket alakítják kevésbé mérgező anyagokká. 2 hét a minimum, de lehet akár egy hónap is, mivel ezek a bacik nagyon lassan szaporodnak, 13-20 óra alatt duplázódik csak a számuk (más bacik ugyanerre kb. 20 perc alatt képesek).

A halakat is csak lassan szabad betelepíteni, 5-6 darabnál sosem többet, mondjuk ez a hal méretétől is függ.

A halak érkezése után heti részleges vízcserét kell csinálnod, 20-30%nyit. Előző nap vödörbe bekészítesz 15 liter vizet és hagyod állni (hogy kipárologjon belőle a klór és szobahőmérsékletű legyen). Aztán egy csővel leszívsz 15 liter vizet az akváriumból, közben a talajról is leszívhatod a mulmot (halkaki, maradék kaja stb). Majd visszatöltöd az egy napos állott vízzel.


A hőmérsékletet akár jégkockákkal is tudod csökkenteni, vagy jégakkuval. Csak belerakod őket a vízbe. Csak ne túl közel a szűrő beszívócsövéhez, mert a hideg vizet a fent említett bacik nem kedvelik. Ha ez nem segít, vagy automatább megoldást szeretnél, akkor az akvárium tetejébe szerelj egy kis pc-ventillátort és az lehűti neked a vizet 2-3 fokkal. Ha van etetőnyílás az akváriumon, akkor azt is nyitva hagyhatod -ha tudod-, így kevésbé fülled be alatta a levegő.


Én is tetőtérben lakom, nekem ezek beváltak.

2012. jún. 19. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha az akváriumról leveszed a tetőt, úgy jobban tud hűlni, ha meg fújod a víz tetejét a ventilátorral, az is hűti.


Lehet kapni ilyen ventilátort készen is:

[link]


------


De ha olcsóbban akarod megúszni, akkor vegyél egy 12 centis 12 voltos PC ventillátor, számtek boltban (kb 1000 Ft), és egy DC 9 voltos adaptert, műszaki boltban (kb 2500 Ft). Az adapter csatlakozóját a drót végéről vágd le, majd a ventilátor piros és fekete drótját kösd hozzá. Aztán ha a ventilátort egy vonalzóra ráerősíted és a vonalzót keresztbe ráteszed a nyitott akváriumra, akkor nem esik bele és tudod vele fújni a víz felszínét.

2012. jún. 19. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Üres járat közben szórj be egy kis hal kaját, hogy legyen bomlástermék, amitől ki tud alakulni a megfelelő baktérium kultúra.

Mindenképpen viszonylag meleget szerető halakat vegyél, mert ventilátorral sem lehet nagyon lehűteni a vizet.

Jó lenne mondjuk egy délkelet-ázsiai társítás, 1 db hím betta, 1 pár törpe gurámi, 6 db kolibri hal.

2012. jún. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
...és 1 hetes eltérésekkel rakd be a különböző fajtákat, ne egyszerre terheld le a vizet.
2012. jún. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Rendben! Nagyon köszönöm a válaszokat,de még jöhetnek tippek nyugodtan! Hát nem is olyan egyszerű ez,mint amilyennek gondoltam!
2012. jún. 19. 13:06
 6/9 A kérdező kommentje:
Az egyik válaszolóhoz a kérdésem,hogy a betta és a másik két faj nyugodtan megélnek együtt?
2012. jún. 19. 13:30
 7/9 anonim ***** válasza:
Ritka társítás az, aminél garancia van a teljes békességre. Inkább úgy mondanám, nagyon jó eséllyel együtt tarthatók. Egyeznek az igényeik, és el is férnek egymástól. A gazdag növényzet pedig mindig segít.
2012. jún. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom,hogy a bettákat csak önállóan szabad tartani,mert más halakat megtámad és esetleg meg is öl.
2012. jún. 19. 20:50
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség, a betta viszonylag bélés hal. Inkább az ő uszonyát csipkednék a kolibrik, arra nagyobb esély van, de azok is aránylag békések, szóval ez így nagyjából rendben van.

Egy hím bettát csak egy másik hím bettával nem tudod együtt tartani, mert addig rivalizálnak, amíg az egyik meg nem öli a másikat. Vagy mondjuk lehet olyan, hogy egy színes fátyolos farkú hím guppinak nekimegy, mert fajtársának nézi a testfelépítése miatt.

De ezt leszámítva más halakkal békés!

2012. jún. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!