Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Otthoni élesztős co használok...

Otthoni élesztős co használok mégis szitásodik a levele a növénynek miért?

Figyelt kérdés
a víz élesztő szagú és buborékok is vannak nem tudom mi a baj

2012. jún. 22. 11:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hány literes aksi, és mekkora a co2 -s palack?

Az akvárium vize élesztő szagú?

Mert ha jó a beoldás, akkor túl lehet adagolni a co2-t, és az is csinál ilyet, hogy szétmállik tőle a növény.


De hiánybetegség is lehet, pl kálium hiány, attól hogy van co2 tápanyagok is kellenek.

Sőt, ha több a co2, és van elég fény, akkor ezekkel összhangban a tápozást is meg kell emelni, mert ez a 3 együtt jár.

Tápoknál figyelj, hogy tartalmazzon makro, és mikro elemeket is.

2012. jún. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Platypus ***** válasza:
Tovább bonyolítom: Milyen növény, mikor lett beültetve, mióta üzemel az akvárium és mióta megy a CO2? Tudsz fotót készíteni róla?
2012. jún. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
3 hete, nem tudom milyen növény, a halas adta, 96 l akvárium, hosszúkás levelei vannak szerintem Cryptocoryne fajta lehet csak ez van benne meg átokhínár de annak semmi baja pedig mindenki azt mondta, hogy az mennyire igényes és nőtt már vagy 6 cm-ert
2012. jún. 22. 13:17
 4/12 A kérdező kommentje:
a co palack 2 literes
2012. jún. 22. 13:17
 5/12 anonim ***** válasza:

negyed élesztő 2 deci cukor 1 liter víz, másfél literes palack, tetején a kupak kilukasztva rajta szilikoncső ,ratja porlasztókő.

Így küldöd?

Úgy kell amúgy berakni a porlasztókövet hogy a szűrőhöz ahol jön ki a víz hogy szépen szétáramoltassa a co2-őt.

Én nem tápozok csak co2-és sok fény, gyönyörűen nönek tőle a növényeim, persze van olyan hogy pár levél elhal,de azt ki kell szedni oszt cső

2012. jún. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Crypto rothadás: Egy betegség a Cryptocoryne fajoknál.

Kis lyukakkal kezdődik a leveleken, majd szétesik az egész, és a gyökérzet is elolvad.


Magas nitrát szint, hirtelen hőmérséklet-csökkenés, vagy hirtelen környezeti változások, gyakori rakosgatás okozhatja.


Elméletileg, de gyakorlatilag én még nem találkoztam ilyen esettel, 2db cripto növényem volt eddig csak és lehet hogy másfajta mint a tiéd. Nekem olyan volt csak hogy vágtam a gyökeréből és elsárgult pár levele. De ezen felül semmi. Később meg visszanőtt.

2012. jún. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
a co2 olyan mint ahogyan leírtátok, nincsenek benne halak, mitől magas a nitrát szint és nem is tápozok
2012. jún. 23. 06:56
 8/12 A kérdező kommentje:
ha a gyökerük megmaradt van esély arra hogy megmarad a növény?
2012. jún. 23. 06:56
 9/12 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy tápozással jobb eséllyel megmarad. Legalább easy life profitot használj, mert a co2 is segíti a növekedést, tápok nélkül viszont nincs mitől nőni.

Hogy ez betegség, vagy az átültetés viselte meg, vagy hiány betegség, azt nem tudom, de tápozás nélkül elkerülhetetlen, hogy hiánytünetei lesznek, és elképzelhetetlen, hogy rendbe jön.

Ezen kívül még a tápokat is sokszor úgy rakják össze, hogy belekalkulálják, hogy egy halas-növényes akvárium lesz, márpedig a halak (illetve a szűrő) normál esetben elég sok nélkülözhetetlen nitrátot termel. Ha ez hiányzik (a "trágyázás" miatt) akkor ezt is külön kell pótolni.


Az egyik leghatásosabb módszer még mindig a kísérletezgetés, mert nincs 2 egyforma akvárium. Ez időbe és pénzbe kerül, de a hiány tünetek között vannak átfedések, hasonlóságok, ráadásul az egyiktől kialakulhat a másik, és olyankor az eredetit kell kezelni, nem a következményt.

Szóval nehéz megmondani konkrétan, hogy biztos hogy ez és ez a baj. Az biztos, hogy tápozni muszáj.

Itt van egy ilyen, hátha segít:

[link]

2012. jún. 23. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Platypus ***** válasza:
Nem tápozol, de CO2-t használsz, mitől kéne növekednie annak a szerencsétlen növénynek? A növények is élőlények, tápanyagokból építik fel a testüket. 3 hét pont elég, hogy elfogyjon az összes tartalék tápanyag és kijöjjenek a hiánytünetek. Egy rendes tápozás nélkül a CO2 tök fölösleges és előbb okoz bajt. Halak nélkül a nitrátszint nem magas, hanem 0, ami mellett éheznek a növények.
2012. jún. 23. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!