Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Amikor a bettámnál vizet...

Amikor a bettámnál vizet cserélek, a klóros csapvíz helyett tehetek bele a boltban is kapható szénsavmentes ásványvizet?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, mert kezdő vagyok még ilyen téren. Volt már kutyám, tengerimalacom, most van egy macskánk, de halunk még sose.
2008. ápr. 29. 15:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
nem szabad a klóros csapvizet az akváriumba tenni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Én úgy csinálom, hogy mielőtt cserélem a vizet, előtte két nappal ballonba kiengedem a csapvizet és a két nap alatt kimegy belőle a klór
2008. ápr. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Miért ne szabadna?Nekünk 8 éve klóros vízben élnek a halak,mindíg más fajta.Sztem egészen ynugottan tehetsz bele,csak kissé drága lenne,ha bezavarosdnak náp nap múlva a 200literes akvárium és cserélni kéne a vizet :D
2008. ápr. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindig más fajta:D loller! vajon miért mindig más fajta? Csak nem azért mert pusztulnak? Ne talán-tán a klóros víz (meg ki tudja mi) miatt...
2008. ápr. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Klóros víz kinyírja a halakat. Nem szabad abba tenni. De talán el kéne olvasni egy két szakirodalmat mielőtt állatot veszel nem?
2008. ápr. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!!

Az utolsó válaszolónak csak annyit, hogy nagyon sok "szakirodalmat" elolvastam a témával kapcsolatba, csak kiváncsi voltam másoknak a véleményére is. Nem kell kioktatni a felelős állattartásról, mint írtam sok állatunk volt és nagyon magas kort elértek, a fajtájukhoz képest, mert nagyon vigyáztunk rájuk, és teljes jogú családtagoknak számítanak, számítottak, akár csak Achmed, a hal. Mégegyszer köszönöm a normális hangvételű válaszokat!!

2008. máj. 1. 21:23
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok biztos benne, de a szénsavmentes ásványvíz nagyon kemény lehet. Inkább használj ioncserélt vizet (5 l-es a TESCO-ban 250 Ft körül kapható) fele-fele arányban csapvízzel elegyítve. A csapvizet tényleg nem jó ötlet egyből az akváriumba önteni, szellőztetni kell, vagy klórtalanító folyadékkal kezelni.
2008. máj. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!!
2008. máj. 24. 20:14
 8/11 anonim ***** válasza:

Persze lehet klóros vizet tenni az akváriumba, de várni kell egy kis időt, míg a klór nagy része kimegy belőle.


Plussz lehet venni a vízbe adagolható cseppeket, amik megkötik a benne lévő klórt.

2008. jún. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Évek óta tarto és tenyésztek bettát sima csapvízben!!!

Annyi, hogy mielőtt az aksikba önteném a vízet, megvárom, amíg eltűnik belőle a klór, hamar megvan és soha semmi bajuk nem volt! Betegek sem voltak soha, nálam csak öregedés miatt pusztulnak betták!

2008. júl. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
engem is foglalkoztat a kérdés sztem tök jo hogy beleteszed mert ugye az ásványvizben több a kálcium stb szoval több ásvány van benne biztos segiti a halak erösségét hogy bodysak legyenek töle ^^ asszem van valami tabbletta ami ilyen ásványi sokat juttat. (a vízbe én is feltettem magamnak ezt a kérdést)
2008. szept. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!