Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jó lesz az akváriumom?

Jó lesz az akváriumom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elhatároztam,és ma meg is kaptam az engedélyt arra,hogy halakat tartsak egy akváriumban.

Van melegitöm,szűröm és levegöztetöm meg persze egy kis lampam!A heten vágatok is egy 30 literes akváriumot.A következőek lennének a kérdéseim:


-Mit gondoltok,egy him guppi (azért csak egyet szeretnék,mert nem akarom,hogy elszaporodjanak)vagy egy kisebb csapat neon halat(6db) vegyek?


-Ugye egy pár növényt is szeretnek benne tartani,viszont a helyi állat kereskedelemben az akváriumokban mindenhol kis csigák vannak a növényeken,es nem tudom hogyan tudnek tölük megszabadulni?(régebb történt velem egy eset amikor meg akartam probálni az akvarisztikat,viszont elöször megvettem a növényeket es mire a halak jöttek volna,az egész akvárium csigákal volt tele,akkor be is fejeztem)


-Érdekelne még az,hogy a növényeknek kell majd tápszer,vagy esetlek speciális talaj?mert van már még régebbről apró kavics,amit talajzatnak szánnék,az jó lesz?


Hát ennyit akartam kerdezni,ha van más tanácsotok,tippetek,szivesen elfogadom !



Válaszokat elöre is köszönöm!!



2012. szept. 4. 23:34
 1/9 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos csak 30 literes akvariumot tartatok,mert csak ekkorára van helyem.
2012. szept. 4. 23:36
 2/9 anonim ***** válasza:
növényeket alaposan átnézed és lemosod mielőtt betelepítenéd őket, vagy ha mégis elszaporodnak a csigák, akkor kihalászod őket, nem tudom miért csinál ebből mindenki ekkora gondot...
2012. szept. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Csak azt tudom mondani hogy 30 liter nagyon kevés. Úgy kb 80 liter a minimum amiben meg lehet próbálkozni élő mikro-ökoszisztémát létrehozni. Egy apró darabkáját a természetnek. A csigák ellen két dolgot tehetsz: kiveszed kézzel vagy veszel csigacsapdát.
2012. szept. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Két-három guppinak simán elég 30 liter. Vegyél 3 hímet és nem szaporodnak el.
2012. szept. 5. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hím guppiból egy 30 literesben 4-5 db is elfér, azok jóval kisebbek mint a nőstények.

A neon viszont egyáltalán nem jöhet szóba.

Más nanohalból, pl Amanda lazacból is lehetne tartani 5-6 db-ot.

Lehetséges opció még 1 db hím betta, annak is elég 30 liter.

De neki fűtő is kell.


A növények fajtája a fényerőtől függ, és az árnyéktűrők, (gondolom nem túl erős a fényed) viszonylag drágák szoktak lenni.

Ilyenek biztos megélnének: Anubias nana, gömbmoha, jávai moha, ezeket elültetni sem kell, legfeljebb rákötözni valamire, és táp se nagyon kell neki.

Esetleg lehet még próbálkozni a Vallisneria americana mini változatával, az hosszában is benövi az akváriumot.

Ez azért fontos, mert így a fentebb úszkáló halak sem stresszelnek.


Amíg jó idő van, a növényeket neten keresztül is megrendelheted, azok általában csigamentesek, bár néha silány minőségűek.


Mindegy, a lényeg, hogy ha megvan a növény, pár percre áztasd neomagnolos vízbe. A jávai mohának fél perc is elég, a gömbmohát pedig ne nyomkodd benne, mert megszívja magát. Utána alaposan öblítsd le.

Aztán pedig tüzetesen nézd át csigapeték után. Ez az egyetlen módja a védekezésnek.

A fertőtlenítős víz csak az algák ellen jó, a csigapetét nem öli meg. Azokat le kell szedni, ha vannak.

2012. szept. 5. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat !
2012. szept. 5. 17:36
 7/9 okoska31 ***** válasza:

ha mindössze 30 literes, akkor én egy darab SZIÁMI HARCOSHALAT - hímet nyilván - vennék, és ízlésesen berendezném növényekkel (nem kell sok, mert azok is nőnek).


Az egy darab guppi, az kb. a nem látszik kategória, a sziámi meg elvan ekkorában (ilyen kis mérettel inkább hosszú és lapos legyen, mint magas, hogy tudjon oldal irányban úszkálni.).


A csigákat szedni kell, a hal nem fog megharapni.:)


Amikor beteszed a növényt, nézd át.

egyébként mivel nem lesz más élőlény az algák és egyebek ellen, lehet, hogy nem is lesz baj egy-két csiga... csak a növények közül van, amit megesznek.

2012. szept. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igen én is ugy gondoltam,hogy lapos es hosszúkás lesz.

Sziámi harcos halat tartsak benne?Ugy tudtam az kényesebb mint a guppi vagy meg se?

2012. szept. 5. 23:44
 9/9 okoska31 ***** válasza:

valamennyivel kényesebb, de kezelhető.


a diszhal.info-n keress rá a tartására.


és lényegesen szebb hal, mint a guppi. (főleg, ha mindössze 1 db.)


És ami ennél lényegesebb: a guppi kimondottan társas hal, míg a sziámi magányosan érzi jobban magát.

2012. szept. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!