Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Eggy kb ekkora "mini tóban"...

Eggy kb ekkora "mini tóban" lehet tartani aranyhalat?

Figyelt kérdés

Nézelődtem a neten és taáltam pár mini tavat.Nagyon megtetszett :). Beltéren (a szobámban) lenne elheyezve.


ja igen itt is vannak:

http://www.youtube.com/watch?v=9T_FOZbZj1A&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=jj2npKheztw&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=TBZGkZQ7u9A


2-3 aranyhalra gondoltam mivel társas lények(nekem egy is elég lenne) csak a tó kerek formája miatt aggódom..(ÉLŐ növények természetesen lesznek, kavics és kövek is)


Mivel szeretek mindent DIY-be megcsinálni ezért a szűrőt is én szeretném, már csak azt kell kitalálnom hogy milyen legyen, szóval megköszönném ha segítenétek tervekkel :)


Magát a tavat egy nagyobb virágcserép/dézsa fogja szolgáltatni , és mivel hidegvízű hal, ezért nincs szükség fűtőre. Növényekből lesz tavirózsa a vízbe árnyéktűrők+mocsári növények (amik kilógnak a vízből).

Jah és tudtok ajánlani vmilyen keringetőt ,szökőkutat bel és valamilyen szűrőmegoldást?És ha aranyhlnak nem jó akk milyen halat rakhatok bele ? Előre is köszi a válaszokat :)



2012. szept. 22. 11:01
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*bele
2012. szept. 22. 11:04
 2/11 bamboochatheone ***** válasza:
Ez nagyon kicsi. A második megoldás működhet hogy bent a lakásban de ott is csak szigorúan hatalmas ablakos helyiségben. Egy ilyet a kertben csak úgy lehet tartani ha télen szétszeded az egészet és a halakat berakod akváriumba valahol a pincében vagy ahol nincs annyira hideg.
2012. szept. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

tudom, nekem is a 2.verzió tetszik a legjobban. :)

És az a dézsa se lenne anyira kicsi, kb akkorát( vagy talán nagyobbat) vezek mint a 2. ja és köszi a választ:)

2012. szept. 22. 11:13
 4/11 anonim ***** válasza:
nem akarok bele szólni de 1. ha lakásba akarod és 2. ha ráadásul nem is a "nagysága" miatt tartanád miért nem veszel akváriumot? szerintem sokkal jobban nézne ki mint egy vödör, dézsa vagy hívd aminek akarod.
2012. szept. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Julcs.Julcs.aaajucsi ***** válasza:
szerintem is jobb loenne egy akvárium .. jobban is nézne ki meg a halaknak is jobb lennne.
2012. szept. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Aknárium már van 2-ő ,pár hónap múlva lesz még egy 250 l es, szóval van már akváriumom elég:)
2012. szept. 22. 12:51
 7/11 anonim ***** válasza:

Én is gondolkodtam rajta milyen jól nézne ki egy tó a szobába :D


Ilyet gondoltam

[link]


Csak az a baj, hogy ez gyenge műanyag, ezért és be kell ásni a földbe, hogy valami tartsa és a padlócsempét nem tudom felszedni, hogy lukat ássak az ablak alá :D

2012. szept. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

itt az összes, van kisebb is

[link]

Egyébként nálam a nagy el sem férne, csak egy ötlet volt, de engem lebeszéltek róla :)

2012. szept. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Megvettem a dézsát, jó nagy xd . Szabáyos virágcserép formájú csak xxl-es .50 cm az átmérője és 35 cm magas. biztos nem mehet bele hal?(Esetleg az aranyhalon kívűl milyet ajánlotok bele ?)
2012. szept. 30. 13:33
 10/11 A kérdező kommentje:
ja igen és osztott/fátyolfarkút raknék bele!
2012. szept. 30. 13:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!