Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halakat tehetek ebbe...

Milyen halakat tehetek ebbe az akváriumba? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

A közeljövőben szeretnék egy akváriumot, de még nem nagyon étek hozzá. Azt szeretném kérdezni, hogy egy 45-54 l akváriumba mennyi, mekkora és milyen halakat tehetek? (Ezeket mindenképp szeretnék tenni bele, ha lehet: Red cherry garnéla, algaevő hal, ilyen kis harcsák amik általában a köveken fekszenek (sajnos nem tudom mi a neve) )


Ja és még annyi, hogy ha tudtok valamit ami szerintetek fontos lehet azt légyszi írátok le!


Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2012. okt. 24. 16:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Ami biztos hogy fontos, hogy olvasgass a témában, mert a boltban átba.sznak.

Ha páncélos harcsára gondolsz, akkor a törpe, vagy a panda jöhetett volna szóba.

Viszont ahogy te magad is mondtad, ezek állandóan az aljzaton vannak. Tehát nekik nem a térfogat számít, hanem az alapterület nagysága.

45 literbe pedig úgy, hogy garnélák is lesznek, (méghozzá jó szapora fajta, ami pár hónapon belül ellepi az egész aljzatot) nem fér melléjük más aljzatlakó hal.

Algaevőből a törpe szívóharcsa fér el ekkora méretbe.

Halakból pedig valami csapvízben is tartható nanohal-rajt válassz, pl endler guppikat, vagy amanda lazacokat.

[link]

[link]

2,5 cm-nél nagyobb halakat nem tarthatsz red cherryk mellett.

2012. okt. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 kzs ***** válasza:

Azok a harcsák valamelyik Corydoras ffajhoz tartoznak.

Több az annál, hogy Red cherry garnéla és harcsa együtt nem igazán jó párosítás (a harcsák rövid időn belül felzabálnák a kis garnélákat).

2012. okt. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezeket nem tudtam, akkor szerintetek garnéla vagy inkább harcsa?
2012. okt. 24. 17:23
 4/21 A kérdező kommentje:
Mondjuk én inkább a garnélákat választanám, mert szebbek, de még nem vagyok hozzáértő a témában :)
2012. okt. 24. 17:31
 5/21 A kérdező kommentje:
Most ahogy nézem az árakat nincsenek olyan nagy különbségek, úgyhogy lehet, hogy 85l-es lesz :) Úgyhogy ha valaki mostantól kommentel ne nézze a fenti számokat!
2012. okt. 24. 18:22
 6/21 anonim ***** válasza:

A méretnél a világítást is nézd! Milyen gyári világítást adnak hozzá.

A 85 literesek többségének egy kalap szar a gyári világítása, az alatt nem tudsz növényeket tartani.

A világításnak nagyon minimum el kell érnie a 0,25-0,3 watt/litert, hogy megéljen alatta valamilyen növény.

Szóval ez az a méret, ahol érdemesebb külön megvenni a világítást.


Csodák nincsenek, olcsó húsnak híg a leve. Nem azért olcsó, mert annyira barátiak, hanem mert olyan szart árulnak, ami annyit ér.

Erről beszéltem, olvasgass a témában, mert átb.asznak.

2012. okt. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
...csak annyit akartam kihámozni ebből, hogy ha viszont külön veszel valami normális világítást, akkor már egyből nagyobb az ár különbség.
2012. okt. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Amúgy melyik akváriumokat nézted, és mennyit költenél rá?

Mert egy akváriumnál tényleg nem maga az akvárium a drága, viszont a normális technika nem olcsó!

Szóval ha kezdő vagy, akkor először azt kellene tisztázni, mennyibe fog kerülni berendezni, felszerelni normálisan.

2012. okt. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Hát összeszámoltam a cuccokat hozzá durván 60000 lett hal és növény nélkül, ha akarod belinkelem, hogy milyen vagy nagyjából mik lesznek bent. ja és a világítás amit néztem asszem 13000 ,maga az akvárium 8000 vagy 9000, de mondom ha akarod egyesével belinkelem.
2012. okt. 24. 19:37
 10/21 A kérdező kommentje:
...Elnézést mindenkitől, mert megint változott a méret, mert eszembe jutott, hogy a testvérem árulja az övét ami 130l-es és valószínűleg azt veszem meg! (Feljebb biztos nem megyek)
2012. okt. 24. 20:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!