Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Diversa vagy Eheim akvárium...

Diversa vagy Eheim akvárium szettet válasszak?

Figyelt kérdés

Akvárium szettet szeretnék karácsonyra ajándékba venni, e kettő közül vacillálok melyiket ajánljátok?


[link]


[link]


Köszönöm a segítséget!


2012. okt. 26. 16:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Egyiket se, ezek rosszabbnál rosszabbak.

Az akváriumnak a szűrő a lelke, az elsőből pont azt spórolták ki, mert amit adnak hozzá, azzal nem sokra mész.

Azt már csak a második múlja alul, nem csak szűrésben, de világításban, és fűtésben is.

Ez így ablakon kidobott pénz.

Ha ilyen tetőt (és világítást) tervezel, akkor mindenképpen egy 112-es akváriumot kell venned.

Ahhoz a mérethez 2×18W világítás jár, ami alatt már úgy ahogy megmarad néhány növény.

A többi belevalót pedig külön-külön rakd össze, mert a szettek szarok.

Kell szűrő, fűtő, aljzat, valami dekoráció, meg az apróság.

2012. okt. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Nagyon kedves vagy . Elgondolkodom azon, amit írtál.
2012. okt. 26. 17:03
 3/19 YourDestiny ***** válasza:
Ahogyan írták, egyiket se vedd meg, nagyon nem éri meg, az ára mindkettőnek vicc. Mindkét akvárium esetében kb. 40 literhez elegendő a szűrés.
2012. okt. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 YourDestiny ***** válasza:
Az Eheim szett világításáról meg ne is beszéljünk.
2012. okt. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked is a segítséget! Akkor abban tudnátok segíteni, hogy ha 80 cm-es akváriumot szeretnék tetővel, abba milyen szűrőt, világítást és fűtőt vegyek?
2012. okt. 26. 21:10
 6/19 YourDestiny ***** válasza:

Persze.


Itt az akvárium tetővel, még ennek a legjobb a gyári világítása:


[link]


Egy ilyen akváriumba külső szűrő illene, de hogy ne lépjük túl nagyon a 30-32 ezret (ugye kb. annyiért nézted a használt szetteket), ajánlok egy belsőt. A JBL i100 jó lehet bele:


[link]


Fűtőből az olcsóbb is megteszi, pl. egy Aquael vagy Atman:


[link]


Kell még bele egy hőmérő:


[link]


A többit (talaj, növények, halak) mindenki rendezze ízlés szerint, az egy szetthez sem jár :)


Kb. 40 ezer körül vagy, tehát kevesebb, mint egy tizessel fizetsz többet, mint a használt gagyi szettekért, és így legalább minden új, és jó a technika is. Ha az árat csökkenteni akarod, akkor kisebb akváriumot kell nézni, kisebb szűrővel, úgy simán beférsz 30 ezer alá. Viszont a többi 80 centiméteres akváriumhoz gyenge világítás jár. Abban az esetben a felállás a következő:


Akvárium:


[link]


A szűrőből ugyanazt javaslom, világításnak pedig ebből a 2x25 Wattosat, bár ritka méret, mégis ezt javaslom.


[link]


Így megvan annyiból, amennyiért a szetteket nézted.

2012. okt. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

én is segítek kicsit :) körül pont 14 napja vettem meg a 112 literes akvárium szettem. megosztom veled is a tapasztalataimat és az árakat amiken vásároltam. egy pécsi üzlet árait tüntetem fel, máshol nem tudom milyen árak vannak...


megvettem a 112 literes akváriumot, üvegtetővel. ezzel lehetőséget adva magamnak az egyszerűen bővíthető armatúrás megvilágításra :) maga az akváriumom üvegtetővel 11.200 forint volt.


vettem egy T5ös armatúrát hozzá 2*24 wattos csővel. teljesen jól bevilágítja az egészet, pedig paráztam kicsit, hogy rövid lesz de szerencsére nem :) ez 15.600 forint folt, és szerintem nagyon megérte :)


akkor a szűrőm egy Hydor Crystal 4 belső szűrő (900l/h szóval megforgatja rendesen.) 5100 forintért lőttem akvarista.hu-n. használt, de kezdetnek megteszi szerintem, eddig nagyon jól forgatja a vizet, le is kellett kicsit venni az erejéből mert repült a homokom :). kedzetnek neked is egy hasonló belső jó lesz, később még mindig vehetsz vagy csinálhatsz külsőt :)


a többi egyéb cuccli amit vettem pedig 12670 forint volt, ebben ezek vannak: fűtő (100 Wattos Atman márkájú példány), vízelőkészítő, hőmérő, JBL táptalaj, 15 liter kvarchomok, bacikultúra a szűrőbe és az akvárimom alá olyan alátét aminek nem jut eszembe a neve (plusz 25 darab macskavitamin is benne van az árban, de az nem akvarisztika :D).


összesen a macskavitamint leszámítva a boltban 39.220 forintot hagytam+5100 forint a szűrőm azaz 44320. azóta ez felugrott egy tizessel...


szóval ezzel azt akartam kihozni, hogy összességében lényegesen jobban jössz ki ha külön külön vásárolsz mert a szettek szűrője és a világításuk többnyire elég gyengusz...tudom miről beszélek...közel 3 hónapja készültem a vásárlásra és mindent alaposan kiszámoltam, kérdeztem, összeírtam és mérlegeltem...nem mindegy miért ad ki az ember ennyi pénzt ;)

2012. okt. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

A YourDestiny féle listát csak azzal egészíteném ki, hogy egy 112-esbe 100-150 wattos fűtő kell.


(Nem 50, mint amit a szetthez adtak volna, az ne tévesszen meg. Az sem fogyaszt többet, mert kikapcsol, ha elég meleg a víz, 50 wattal viszont esélyed sincs normálisan felfűteni a vizet.)

2012. okt. 27. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket! Annyira aranyosak vagytok, főleg, hogy ilyen részletesen leírtatok mindent :)

nagyon-nagyon sokat segítettetek vele. Nem is gondoltam volna, hogy a szettbe beletesznek olyat ami nem igazán jó bele...

2012. okt. 27. 07:54
 10/19 YourDestiny ***** válasza:
Igen, azt kifelejtettem, hogy fűtőből a 150 Wattos kell, de az Atmannál az ár ugyanannyi, azt hiszem.
2012. okt. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!