Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 40 literes akváriumban...

Egy 40 literes akváriumban milyen időközönként kell vízcserét csinálni?

Figyelt kérdés

És mennyit kell lecserélni belőle, felét/negyedét?

(növényes akvárium)


2012. okt. 28. 22:15
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Valójában egyszer sem. De ez csak rajtad múlik. A szakértelmeden. Gondolj bele: a Dunában sem cserélnek vizet, meg az Ausztráliai atolloknál sem. Igaz, ott a természet gondoskodik róluk. Olvass sokat a témában, hogy nálad a halak és más élőlények ne kínlódjanak, és ne kelljen úszás után megmosni őket.
2012. okt. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
hetente a harmadát nagyjából
2012. okt. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
1,5 hetente 1,3-át, 3 havonta teljes vízcserét, de ez sok mindentől függ
2012. okt. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
növényesnél erős szűrő mellett is én hetente a negyedét de inkább harmadát cserélném :)
2012. okt. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 YourDestiny ***** válasza:
Hetente olyan 30 százalékot nem árt, teljes vízcserét nem csinálunk, csak sok évente, ha már nagyon elkoszolódott a talaj, és nem lehet megfelelően tisztítani.
2012. okt. 29. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"a Dunában sem cserélnek vizet"


Ja, csak egy akváriumnak nem terjed ki 17 országra a vízgyűjtő területe... agyas.


Heti 30 % állott vízzel az jó, de szétoszthatod ketté, úgy stabilabbak a vízértékek, 2× 15-20 %-ra.

2012. okt. 29. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2012. okt. 29. 09:22
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát igen, rég láttam ennyi hülyeséget egy kérdés alatt, mostanában sok volt a színvonalas válasz, de úgy látszik, vannak még hullámvölgyek.


Ahhoz, hogy pontosan meg lehessen határozni a vízcsere mértékét, több adatot kell tudni.

Csak növényeket, vagy állatokat is tartasz?

Külső vagy belső szűrőd van, milyen teljesítménnyel?

Hány watt a világításod?

Mennyire erősen tápozol, micro vagy macroelemekkel is?


Ezek alapján lehet a vízcsere heti 20-60% között. Kevés fénnyel, állatok nélkül elég 20%, egy igazi high-tech akváriumban viszont simán belefér a heti 2*25-30%.

És akkor utána jön az, hogy algásodsz-e vagy sem, az még módosít a dolgon.

2012. okt. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 bamboochatheone ***** válasza:
Amúgy nem tudom ki jelentette be a válaszomat(valamikor a negyedik voltam) de annak bizony az anyja egy férfi.
2012. okt. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!