Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » S. O. S. Új betegség az...

S. O. S. Új betegség az akváriumban Megelőzés és gyógyszer?

Figyelt kérdés

Sziasztok, úgy még októberben vettem észre, hogy egyik halam felülről eldeformálódik Ha a fejénél kezdődő és a farokúszójánál végetérő képzeletbeli vonalat húzunk teljesen asszimetrikus: Az egyik fele a vonal mellet van közvetlenül, a másik normál méretű. Ebből kifolyólag ferdén tartja magát, ebből meg az következik, hogy csak az egyik kopoltyúja ver. Azóta belehalt. Ma vettem észre, hogy a halak nyugtalanok: az összes el volt deformálódva.

Szeptembertől kezdődően megpróbáltam begyűjteni az összes guppi színváltozatot. Vasárnap szereztem be az utolsót. Nem szeretném előrről kezdeni...



2012. nov. 29. 20:47
 1/8 Platypus ***** válasza:
31%

Milyen keménységű vízben tartod őket?

Mekkora az akvárium, mennyi hal van benne, milyen gyakran cserélsz vizet és milyen szűrésed van?

Látsz bármi más tünetet? Különösen fehér elszíneződéseket vagy szokatlan testfelszínt?

Milyen gyorsan alakult ki a dolog?


Mivel különböző helyről vannak, a genetikai ok kizárva. Lehet súlyos hiánybetegség, hosszantartó nitrátmérgezés és columnaris fertőzés.

2012. nov. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Milyen keménységű vízben tartod őket?

Budapesti csapvízben, de tettem be egy pár mészkövet keménységnövelésre

Mekkora az akvárium, mennyi hal van benne, milyen gyakran cserélsz vizet és milyen szűrésed van?

80 literes, most hat hal van benne, hetente a víz egyharmadát, Aqualel Fan

Látsz bármi más tünetet? Különösen fehér elszíneződéseket vagy szokatlan testfelszínt?

Nem

Milyen gyorsan alakult ki a dolog?

Szeptemberben indítottam ezt az akváriumot, és október végén láttam az eldeformálódást

2012. nov. 29. 21:25
 3/8 Platypus ***** válasza:
Ez így valószínűleg columnaris lesz, kellemetlen egy betegség. A víz sózása és az aquafurán vagy a bactopur direct használ, és érdemes gyógytáppal etetni a halakat, ha esznek egyáltalán.
2012. nov. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Columnaris betegség: A flexibacter columnaris csírák okozta betegséget legtöbbször a szállítási törődés vagy a rossz minőségű víz hozza létre.Az akvárium normál mikroflórájához tartoznak és a bomló anyagon szaparodnak el.Fehér foltk lesznek a halakon:szájon, háton, uszókon.Ezek elfekélyesedhetnek (vattaszájbetegség, uszonyrothadás) .A tüneteket zsúfoltság, alacsony pH (6), magas NH3-tartalmú víz

Nem látok fehér foltokat a halakon, és rendesen esznek.

2012. nov. 29. 22:27
 5/8 Platypus ***** válasza:
31%
Kifelejtettem, hogy a haltuberkolózis is okozhatja. Ez gyógyíthatatlan.
2012. dec. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
6 darab halból kijön az összes színváltozat? :O Ilyen kevés van?
2012. dec. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Most már csak annyi van ): most meg már csak öt.
2012. dec. 1. 13:50
 8/8 A kérdező kommentje:

hogyan néznek ki az apró fekélyek? Ezeknél a halaknál vannak?

[link]

2012. dec. 1. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!