Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mindenem megvan egy akváriumho...

Mindenem megvan egy akváriumhoz. Hogyan rakjam össze? Mik az első lépések? Laikus vagyok.

Figyelt kérdés
Ugy értem hogy először a homokot tegyem bele, aztán a fűtőt,a növényeket aztán.... és járassam egy hétig.Anci halaim lesznek, és 200 l-es az akváriumom.
2012. dec. 9. 20:26
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__3..


tessék itt pl kiszámoltam a népnek :)

2012. dec. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
ezért mondom, hogy kérek adatot amiből számolok neked :P
2012. dec. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Te zseni vagy! Köszi szépen! Na és akkor még egy kérdés amire nem válaszoltál vagy elsiklottam felette. A fűtőt a vízbe teszem és aztán kapcsolom be igaz?
2012. dec. 9. 20:58
 14/19 anonim ***** válasza:

az enyém így fest:


szűrő egész nap megy -> 12*24+15*24=648 watt/nap

világítás nálam 9 óra/nap -> 9*48=432 watt/nap

fűtés, vegyük úgy, hogy napi 5 órát megy (most kb reális ebben az időben) -> 5*100=500 watt/nap

napi villanyáram fogyasztása -> 1580


ezt felszorozzuk havi szintre, a könnyebbség kedvéért 30 napos hónapot számolok ki -> 1580*30=47400 Watt/hónap

némi fizika és matek tudással ez úgy kb 47,5 Kilowattnak felel meg havonta.


[link]

innen puskázom az 1 kilowatt elektromos áram bruttó díját, ami az egyszerűség kedvéért legyen most 50 forint.


a szorzás:

47,5*50=2375 forint/hónap a villanyszámla az akváriumra :)


vizet is számoljak?

2012. dec. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
azért nem válaszoltam erre, mert szerintem evidens, hogy a vízfűtőt a vízben kapcsoljuk be :)
2012. dec. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 YourDestiny ***** válasza:

Na, akkor sorban:


- A növényeket a világítás alapján válaszd meg.


- Az anci társas akváriumban is szaporodik, és eltűr más halakat. Egyedül a fenéklakókkal szemben szokta védeni a kiválasztott területet, de minimális agresszió is inkább szűkös helyen jellemző


- Hogy milyen halakat tarthatsz még mellette, hát van alternatíva nem kevés. Fontos, hogy milyen stílusú lesz a kész akvárium. A halak számáról pedig a szűrésed fog dönteni. Ha külső, akkor lehet válogatni, ha belső (persze abból is vannak már egész jók), többnyire néhány halnál meg kell nyomni a stoppot.



- Az áram havi néhány száz forint.

2012. dec. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 YourDestiny ***** válasza:
Zsebev, kilowattóra, nem kilowatt ;)
2012. dec. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 YourDestiny ***** válasza:
A fogyasztással kapcsolatban, hát ez nagyban függ a technikától. Egy jó szűrő fogyasztása nem nagy, legtöbbet a fény eszik. A fűtő nem hinném, hogy 5 órát működne, kivéve, ha alapból nagyon hűvös az a szoba. Nagyobb akváriumnál kicsit komolyabb technikával persze könnyen egy ezres felé szaladhat a lóvé, de nem vészes dolog.
2012. dec. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
jajj bocsi tényleg :)
2012. dec. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!