Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Karácsonyi halat kötelező...

Karácsonyi halat kötelező agyonütni a boltban?

Figyelt kérdés
Karácsonyi halért álltam sorban kissé korán, 18-án. Többen mondták, hogy nem kérik a hal agyonütését, de az eladó azt mondta, hogy kötelező, ha nem csinálja megbüntetik. Igaz ez?
2012. dec. 18. 21:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
hát.. ez jó kérdés, de ha azt mondta az eladó akkor valószínűleg úgy van mert miért hazudna?
2012. dec. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem is kötelező,mert hát hogyan vinnéd haza élve,csak szenvedne!

Nem csodálnám,ha elő lenne neki írva,hiszen állatkínzás lenne.

2012. dec. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Platypus ***** válasza:
Elvileg az állatvédelmi törvény szerint tilos felesleges szenvedést okozni egy állatnak. Zacskóban hazavinni és szép lassan megfullasztani nem éppen állatbarát szokás. De a legtöbb boltban magasról tesznek rá és odaadják élve.
2012. dec. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%
Igen,mindenféle halat nem csak a karácsonyit . vannak bizonyos előírások az állatok (viszonylag) humánus leölése,vagy kábítása kapcsán és ez is hozzátartozik ,hogy nem hagyják megfulladni és vergődni amig te hazaviszed . Hidd el nem azon a pár órán fog múlni,ugyanolyan friss a hús..
2012. dec. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
62%
Amilyen idióta törvények vannak, amióta mindent az EU-ra lehet fogni, simán el tudom képzelni, hogy olyan szinten más engedélyek kellenek az élőállat és a hentesáru forgalmazásához, hogy a halacska életben hagyása a hentesüzletben büntetendő lett.
2012. dec. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
68%
Ezt kifejtenéd,ebben mi az idiótaság,hogy nem hagyják ,hogy minél lassabban a halálba vergődje magát egy állat ,mikor 2 másodperc alatt végezni lehet vele,anélkül,hogy szenvedne ?
2012. dec. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
51%
5. vagyok, vergődésről nem volt szó. Gyerekkoromban gyakran vettünk élő halat, de mindig vízzel teli zacskóban hoztuk haza, itthon meg rögtön a kádba tettük. Nyilván, aki élve akarja hazavinni, nem azt kívánja, hogy oxigén után kapkodva végigficánkolja neki az utat.
2012. dec. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
51%
Ennyivel ha az akváriumodba vennél halat, az is megfulladna az úton.
2012. dec. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem kötelező!!! Csak neki ez megéri, mert így drágábban adhatja el a halat.
2012. dec. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Igenis kötelező, nagyon helyesen!

Én még soha senkit nem láttam vízzel teli zacskóban hurcolni evésre szánt pontyot, igenis fulladozik a szerencsétlen kegyetlenül és hosszú időn át, szörnyű kínok közt.

Nem is értem miért akarja bárki élve hazavinni? Ha ott helyben agyoncsapják az azért elég friss... marhát vagy csirkét nem vágnak le az orrod előtt, mégis megeszed a húsát.

2012. dec. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!