Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A vitorlás halnak miért...

A vitorlás halnak miért pirosodik be a kopoltyúja belülről?

Figyelt kérdés
2009. aug. 25. 19:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát ez valami fertőzés.Én ennyit tudtam mondani,különitsd el,és várjuk eg míg egy jobban hozzáértő megmondja hogy mi lehet az és mivel kezeld. addig pedig nézz körül az interneten,hátha találsz valamit.KARANTÉN!
2009. aug. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Salx Narval ***** válasza:
Csinálj vízcserét,vízkezelőnek használj SERA Aquatánt,emeld fel 28C-ra a hőfokot és szellőztess erősen.Más tünet nincs? A többi hal hogyan viselkedik? Tettél e valamit mostanában az akváriumba, halat,növényt,élő eleséget.Ha teheted rakd külön.Ha szerencséd van, akkor csak a vízzel van baj.
2009. aug. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A víz nem rég lett cserélve de kb csak a fele. Műnövény lett bele téve de az is le lett fertőtlenítve,mosva stb. Halakat tettem még bele párat. Jah és én egyébként arra gyanakszom hogy azért lehet beteg a hal mert már pusztult el abba vízbe pár hal mert beszívta félig őket a szűrő és elpusztultak. De egyébként a többi hallal nincs különösebben semmi gond kivíve az egyikkel mert kb. 1 hete csak lent van az akvárium alján és nem is nagyon úszkál de annak nem tudom a fajtájának a nevét.
2009. szept. 1. 12:20
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
A vízcserét, hetente kell csinálni.A víz 20%- át kell lecserélni, klórtalanított vízre.Emeld fel a víz hőfokát 28 fokra és tegyél bele Aquafuránt 2-3 nap tartós fürdő, utána, vízcsere 40%.Adagolás a gyógyszeren.
2009. szept. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!