Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 120 l-es akváriumomban, gyári...

120 l-es akváriumomban, gyári szett, miért csak egy db gyenge fénycsövet raktak? Tegyek bele másikat? Hogyan?

Figyelt kérdés
Már harmadjára veszek növényt,elpusztulnak sorra. Gondolom a gyenge világitás miatt. T8-as,1db,18W . Ennyi. Egy foglalatos a tető. Mit csináljak?
2013. jan. 12. 23:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Az tényleg nagyon kevés... komolyabb buhera nélkül elég nehéz lenne plusz fénycsövet beépíteni a gyári tetőbe... esetleg ragaszthatsz bele ilyet: [link]
2013. jan. 13. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát igen, ezek a szettek már csak ilyenek sajnos.


Szerintem a legegyszerűbb legolcsóbb viszonylag hatékony megoldás, ha beragasztasz a tetőbe valami ilyesmit:

[link]


Valami erős 2 komponensű epoxi gyantával szerintem be lehet ragasztani, az megfogja.

Fénycső olyan kell bele, mint a lentebbi fénycsövekből az utolsó. Tehát ilyen:

[link]


Tehetsz a tetőbe fényterelőt is, a csövek fölé. Ami praktikus megoldás:

[link]


Viszonylag olcsó, és nehezebben szakad mint az alufólia.


A 24 w-os T5-ös csővel lenne 0,35 w/l fényerő.

Még az is kevés, nagyon meg kell válogatni, milyen növényt tehetsz alájuk.

Itt tudsz válogatni fényerő szerint is ha letekersz:

[link]

Vagy itt

[link]

2013. jan. 13. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A gyári szettek mind szűrésben mind világításban mindig alul vannak méretezve. (az aquael a fan-1-et teszi az 54-es szettjéhez??? lol) Csak bosszúságot okoznak hosszútávon. Én így oldottam meg:


[link]


(időrendben visszafelé vannak a képek) Ha kell magyarázat valahova, mond. Pár ezerből megvan az egész.

2013. jan. 13. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm nektek!!!

Először végigolvasom,alaposan;aztán biztos kérdezek még!

2013. jan. 13. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!