Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Több fajta alga jelent meg a...

Több fajta alga jelent meg a növényem szélén, mi lehet ez, ill hogy lehet kiirtani?

Figyelt kérdés

Sziasztok; kb 15L akvárium, 1 bettával, 2 páncélos harcsával, 2 cherry garnélával. Aquatic nature RGB ledes világítással, Haqos Flex-200 külső szűrővel. Naponta adok a vízhet 5csepp liqui carbo-t és 5csepp SERA Florena-t. 3hetes az akvárium kb, már egyszer kiszedtem a növényt és próbáltam le szedegetni a leveléről, de vissza nőtt.


kép az algárol: [link]



2013. jan. 13. 15:37
1 2
 1/12 bamboochatheone ***** válasza:
Ecsetalgának tűnik. Állandó CO2, jobb szűrés, stabilabb vízminőség ezekkel lehet megszüntetni. De azért jegyezzük meg hogy iszonyat pici akvárium ennyi élőlénynek.
2013. jan. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Leírni sem tudom, amit gondolok, annyira borzasztó...


A kérdésedre válaszolva, normális vízminőséggel tudnád eltüntetni az algát, a rossz tartási körülmények miatt alakult ki.

30 liter alatt tilos gerinces állatot tartani, az is egyetlen bettának lenne elég.

A harcsáknak már 60 liter kellene (fajtól függ, talán nagyobb is), ráadásul rajhalak.

A garnélák pedig ezekkel az állatokkal nem tarthatóak, állandó stresszben élnek, néhány héten belül vagy amiatt, vagy a vízminőség miatt elpusztulnak. ráadásul belőlük is 10 a minimum. Kettőt tartani birkaság.


Tudom, hogy olyan válaszra vártál, hogy csepegtess be egy kis varázsszert és minden megoldódik, de ilyen válasz nincs. Tudom, hogy ahhoz sincs közünk, hogy mit tartasz, de muszáj volt leírni, mert állatkínzást követsz el, amit a törvény büntet. Ezt jó, ha tudod.

2013. jan. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 YourDestiny ***** válasza:

Őszintén szólva én ezen a képen nem csak egy fajta algát látok. Van ecset is, az lehet több minden jele, viszont nálad sajnos egyértelmű az indok. Ahogy írták, kár mélyebbre hatolóan keresni a bibit, a 15 literben néhány garnélán kívül mást nem is lenne szabad tartani. A halaknak kéne egy nagyobb hely, ide meg tenni még néhány garnélát. Addig a vízcseréket sűrítsd, etess óvatosan, porszívózd a talajt gyakran. Ne tápozz naponta, mert azzal is az algának kedvezel. Az anubiasnak nincs szüksége napi tápra, sőt, tápozás nélkül is meg van.


Még annyi, hogy ezt a fajta carbot nem ismerem személyesen, de remélem tudod, hogy a garnéla nagyon nem szereti. Legfeljebb az ajánlott adag felét locsold.

2013. jan. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 YourDestiny ***** válasza:
Ha a halak helye megoldódott, akkor a gyengébb növényeket áztasd neomagnolos fürdőbe, az anubiast enyhe fehérítős oldatba, de azt csak rövid időre, max. egy-két perc. A nagyon fertőzött leveleket eleve tépd le, ahol csak néhány szőr van, azt meg kaparászd meg.
2013. jan. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Őszintén, én is gondolkoztam rajta, hogy sok ennyi élőlény, így a harcsákat lehet odaadom valakinek, vagy üzembe helyezem a nagyobb akimat, de egy betta, el lenne egy pohár vízben is.. ha megfelelő lenne a hőfok, így az mindenképp marad, a garnélákat nem találom stresszesnek, igen én is féltem hogy a betta megcsipkedi őket, de hozzájuk sem ért eddig, és normálisan tevékenykednek, néha adok nekik forrázott zöldséget, vagy esetleg ha találnak 1-1 lehullott bettagrant, azt is elfogyasztják.
2013. jan. 13. 16:02
 6/12 A kérdező kommentje:
Egyébként Panda páncélosharcsák, szval 3-4centinél nem fog nagyobbra nőni.. és tudtommal nem fontos belőle sokat tartani, én úgy olvastam hogy 60literre már lehet rakni 6-7-et is ..
2013. jan. 13. 16:08
 7/12 YourDestiny ***** válasza:
Pohárban? A boltban, ideiglenesen... néhány napig... amíg eladják... nem? De nálad miért kell hosszú távon dobozba zárva élnie? Nem sértésből, de elég informálatlannak tűnsz. Az nem úgy működik, hogy ha 60 literre írnak 6 pandát, akkor 15-be tehetek kettőt. Ez ennél összetettebb dolog. A te 10 liter vizedben biológiai egyensúly soha nem lesz, még tapasztaltaknak is feladat. Túl kis vízmennyiség. Mindennek tetejében te egy kis belső szűrővel üzemelteted egy rakás élőlénnyel. Tudod mit szokás mondani... sz@rból nem lehet várat építeni.
2013. jan. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Amikor elolvastam miket tartasz 15literben egyszerüen elborzadtam....belehalnának az olyanok mint te ha utánaolvasnának néha mielőtt halakat tartanak?????
2013. jan. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ecset, és agancs alga.


A többit nem írom le, mert akkor ezek szerint mindent jól csinálsz.

2013. jan. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez nagyon brutál, ennyi élőlény ekkora helyen és ilyen környezetben...komolyan, középen ecsetalga,fent fonal alga kezdődik, és megkockáztatom hogy alul staghorn alga is van.....kajak neked nem halat kell tartani hanem algát. RC garnibol a minimum 8-10db, 30literben kb, a bettáról nem is beszélnék. Rohadtul olvass utánna mielőtt akváriumot kezdesz, miután ezek megdöglenek!
2013. jan. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!