Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szűrő burok levétele növeli a...

Pendulum92 kérdése:

Szűrő burok levétele növeli a szűrés sebességét?

Figyelt kérdés

Csigasügeres akvárium(halak nélkül még), 72 liter, aquael fan-2 450l/h szűrőteljesítmény.

Ha leveszem róla a műanyag burkot, ami alatt a szivacs van, növelem a vízforgatást, vagy nem érdemes?


(tudom, jobb lenne nagyobb, de jelenleg ez van... Amint lesz rá keret beruházok).



2013. jan. 15. 19:05
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
tudnál linkelni 1-2-t?
2013. jan. 15. 20:15
 12/24 A kérdező kommentje:
Ez a rekeszes szűrő már gondolom külső szűrő. Az akvárium oldalára akasztósok jók?
2013. jan. 15. 20:21
 13/24 YourDestiny ***** válasza:

Hasonló árban?


[link]


[link]


A Tetrához azt hiszem eleve jár bio cucc, bár a minősége gondolom nem a TOP ennyi pénzért. Viszont egy ára van az Eheim-al, hasonlítgatni meg nincs értelme, te is látod a leírásból. A JBL praktikusabb, sarok, tehát kevesebb helyet foglal, elhelyezhetőbb, ezáltal esztétikusabb is, de egy-két ezressel több pénz. Persze idővel nem árt bele némi biológiai szűrőanyag az egyik kosárkába, de ideiglenesen a gyári szivacsok is megteszik, ugyanis tudod külön tisztítani őket.

2013. jan. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Ja értem köszi, meglátom még melyiket veszem.
2013. jan. 15. 20:25
 15/24 YourDestiny ***** válasza:
Hát ne az Eheim-ot, mert az is 8 ezer kb, és nagy benga, feleslegesen. Nem szólok, ha kb. 6 ezer forint lenne...
2013. jan. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Hát most jól összekavartál, és ami nagyobb baj, ezeket nem látom a legközelebbi akvarista bolt honlapján. :D
2013. jan. 15. 20:40
 17/24 A kérdező kommentje:
De azért köszi.
2013. jan. 15. 20:40
 18/24 YourDestiny ***** válasza:
Miért zavartalak össze? Korábban is azt írtam, hogy az Eheim-ot nem éri meg, mert azért a pénzért jóval komolyabbat kapsz. Egyébként meg nem mindegy honnan rendeled? Én azt linkeltem, ahol a legolcsóbb. Máshol több lesz.
2013. jan. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

"Igen, lényegében ezért nem szabad az ilyen szűrőket megvenni. Nézd meg ennek a szivacsát, meg nézd meg például egy hasonló teljesítményű Eheimnek."


Ezt úgy vettem, hogy az Eheim jó, ezután írtad, hogy ennyiért jobbat kapok, ezért zavarodtam össze, de már értem, és köszi az infót, ilyen rekeszeset veszek.

2013. jan. 15. 22:01
 20/24 YourDestiny ***** válasza:

Na igen. Kisebb akváriumhoz, példának vegyünk egy 40 litereset, nem mindegy, hogy veszel egy Hailea BT-400 vagy Eheim PickUp szűrőt. Utóbbi gyengébb, mégis kétszer akkora szivacsa van. A Hailea cipőjében jár a legtöbb Atman, Aquael, stb. belső szűrő is.


Amúgy az Eheim viszonylag jó, igen, de ha összehasonlítod a 2010 és 2012-t, akkor rájösz, hogy árban majd 2 ezer a különbség. Előbbit még csak-csak megéri, de utóbbit? Van egy kicsit nagyobb szivacs, meg +70 liter per óra 8 ezresért. Miért költenék rá, ha abban az árkategóriában már többen is megverik? Érdemes olyat venni, amibe tudsz tenni egy kis bio szűrőanyagot. Egy kis maréknyi jó minőségű cucc hatékonysága a többszöröse egy akár két ökölnyi szivacsnak. Vegyük példának a Siporaxot. Információim szerint egy adott mennyiségű (literben mérve) Siporax gyűrű hatékonysága egy ugyanakkora mennyiségű szivacs 108-szorosa. Akkor most lehet szorozni, mennyi szivacs kellene, hogy elérd azt, amit egy kis mennyiségű Sipoval tudsz csinálni. Na, ezért érdemes olyan belsőt venni, ami kosárkás, és szivacs mellett más is elfér benne. Lehet variálni. Akkor ugyanazért a pénzért melyiket éri meg jobban?

2013. jan. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!