Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 14 kishalnak elég egy napra 1...

14 kishalnak elég egy napra 1 kocka fagyasztott szúnyoglárva? Vagy ti hogy szoktátok adagolni?

Figyelt kérdés
Van otthon száraz eleség is.Hogy adjam nekik?Egyik nap ilyen másik nap olyan?
2013. jan. 19. 10:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Az rengeteg, sügérek kapnak annyit.

Nem tudom, mekkorák a halaid, de ha 2-3 centisek (nekem az a kicsi), akkor 2-4 szál szúnyoglárva fejenként a napi adag. Persze nem pontosan, csak úgy érzésre.

Nekem a 6 db nanohalakhoz elég volt egy kocka egy hónapra.

2013. jan. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

De amúgy tényleg jó lenne tudni, hogy milyen halak.

A szárazat szerintem ne add, max hetente egyszer-kétszer (se). A fagyit variáld, van még artemia, cyclops, bosmina, fekete szúnyoglárva és sorolhatnám.

Elevenszülöknek növény is kell.

2013. jan. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Van benne Guppi, sziámi, molly, páncélos harcsa, platty, xiffó.Akkor elég ha egy héten adok nekik 1/4 kockát?
2013. jan. 19. 11:02
 4/6 A kérdező kommentje:
A száraz az granulált haltáp.Csak a vitaminok miatt kérdezném?a kettőtt hogy kombináljam?
2013. jan. 19. 11:04
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezek egyáltalán nem kishalak, mollyt és xiphot például tilos ekkora helyen tartani, 12-14 centire is megnőnek.

Úgy adagold a kaját, hogy olyan 4-6 szál jusson fejenként, ezt némi kísérletezés után meg tudod állapítani (levágsz pengével egy darabkát, felolvasztod, megnézed, stb. Annyit adj, hogy mindenkinek jusson, és ne zabáljon be egyik sem.


A fayasztott táplálékban minden vitamin, nyomelem és ásványi anyag megvan, ami kell.

Az elevenszülők, ahogy mondtam mindenevők, nekik forrázott zöldségek is kellenek - borsó, spenót, pitypang, uborka és társai.


A páncélosoknak pedig valami süllyedő eleség.


A betta nem is ehetne szúnyoglárvát, csak az előbb felsoroltakból bármit, mert bélgyulladást okoz nála.


A száraz tápot ki is dobhatod, vagy hetente egyszer adhatsz belőle.


Látod, ezért nem szabad ennyi féle halat együtt tartani, már az etetésük is ennyire eltérő - hát még az igényeik. Azt ajánlom, hogy a mollykat és xiphokat ajándékozd el akvarista.hu-n.

2013. jan. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 YourDestiny ***** válasza:
Én 7 kifejlett sügérnek és 3 kifejlett harcsának adok napi egy kockát. Vannak azok a kettőzött kockák, amiben erősen téglalap alakú kamrákban van a kaja, abból értelemszerűen felet.
2013. jan. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!