Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 2 hetes akváriumról kérdés?

2 hetes akváriumról kérdés?

Figyelt kérdés

2 hete indítottam el akváriumomat. Természetesen még nincs benne hal, várom a 4 hét leteltét.

Viszont múlt hét közepére a víz tetején megjelent egy fehéres réteg, és a víz szaga is kellemetlen, mintha régóta állott lenne.

Ez mitől lehet? Átnéztem, a növényeim közül egyiknek se rohad még egy levele sem, hal ugye nincs, ami mulmot termelne, a talaj JBL Manado, nem valószínű, hogy abba bármi is lenne (alaposan átmostam).


Az akvárium 35l-es. Eddigi vízcsere 4 naponta 30% volt, most akartam a héten átállni az 5 naponta 30%-ra, majd jövő héten heti 30%-ra.

A szűrőm Aquael Pat Mini, kicsit visszafojtva (sok a 400l/h 35l-be), és fodrozza a felszínt a levegőztetője.

Világítás 11W napi 8,5 órán keresztül. A víz hőmérséklete 22-23 fok.


Én arra gondoltam, hogy nem alakult ki megfelelő bacikultúra. Ez lehet ok? Vagy valakinek valami ötlete?



2013. jan. 28. 09:21
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Az első 1-2 hétben naponta kell a vizet cserélni, főleg egy ilyen kicsi akváriumnál.
2013. jan. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
0%
szia. Nekem mindig azt mondták " nagy " akvaristák, hogy fölösleges üresen járatni az akvárium, mivel a halaktól (ürülék, kaja) alakul ki a hasznos bacikultúra. Szerintem csinálj egy teljes vízcserét, antiklór+parakill, és márnap mehetnek bele a halak. Annó én is így csináltam, és fél éve gyönyörü az akváriumom.
2013. jan. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
És ha csak beszórnék egy kicsi kaját? Az magától feloldódna szépen lassan. Vagy ez hülyeség?
2013. jan. 28. 11:51
 4/22 Platypus ***** válasza:

Nem hülyeség, ez a létező legjobb, amit tehetsz. A halkaját ilyenkor lebontó bacik eszik meg, és ugyanúgy ammóniát termelnek, mint a halak, amin elkezdhetnek szaporodni a hasznos baktériumok. Vagy ha van szobanövénytáp a lakásban, abból is adagolhatsz egy keveset a vízbe, mivel ezekben is szokott lenni ammónia.


Az előző parakilles tanácsát inkább ne fogadd meg, így kell kiirtani jó előre a szűrőbacikat. Persze nagy mázlival nem feltétlen lesz belőle baj, de azért még erősen kerülendő dolog.

2013. jan. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 bamboochatheone ***** válasza:
Gratulálok második! A parakill egy nagyon erős gyógyszer amivel azonnal kinyírod a szűrődet. Várj csak vele még és kicsi halkaját szórj be!
2013. jan. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Nem hülyeség mert úgy kell csinálni!!!A szűrő bacikat etetni kell!A 4. hétre annyi kaját kell bedobni mintha az első csapat hal már ott lenne!A 2. válaszoló hülyeséget mond várd csak ki a 3-4 hetet!
2013. jan. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
15%
Köszi hogy lefikázta mindenki a válaszomat. Igen, rosszul írtam, hogy parakill utan jönnek a halak. Viszont ha mennek bele a halak, akkor igenis kell bele a parakill.
2013. jan. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Akkor azt hiszem, azt fogom csinálni, hogy pihentetek vizet, holnap megcsinálom a vízcserét, és szórok be halkaját. Abból mennyit dobjak be szerintetek?


Jelenleg csak ilyen semminevű kaja van itthon, amit az aksihoz adtak (egy Aquael Shrimp Setről van szó), valami Acti Crustabs. Rendes kaját akkor akartam venni, amikor majd jönnek a lakók. Ez a mostani is jó erre a célra?


Egyébként a még ki nem alakult bacikultúra és ez a felső réteg a vízfelszínen kapcsolatban állhat egymással?

2013. jan. 28. 13:32
 9/22 _.-Akv-._ ***** válasza:
Nem kell. Én se tettem, és semmi baj nem történt.
2013. jan. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Platypus ***** válasza:

A parakill réz szulfát, metilénkék és malachitzöld keveréke. Erős méreg egysejtűek ellen, és viszi a szűrőbacikat is. Ugyan már miért kéne a halakkal együtt beönteni az akváriumba? Ha valaki már mindenképpen fertőtleníteni akar, akkor a halaknak mehet egy gyorsfürdő az akváriumba kerülés előtt, de semmiképpen sem az akváriumot kell "kihipózni".

Egyébként ha a halak véletlenül hordoznak is valami egysejtű parazitát, mondjuk darakórt, akkor a parakill így használva akkor sem ér semmit, mert a parazita a halak bőrében teljesen védve van, és csak egy rövid életszakaszában úszik a vízben.

2013. jan. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!