Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez így jó? A hőmérőt hova...

Ez így jó? A hőmérőt hova kell rakni?

Figyelt kérdés

Van egy 54l-es akváriumom, benne egy betta(fiu), 2 xifó, és 4 páncélos harcsa. Mit lehet még hozzá venni?


A betta fél a halaimtól? :D mindig a szűrő mögött, alatt szokott lenni, alig jön ki. (máskor mindig úszkált a vízben) mondjuk a többi halat tegnap vettem. :D meg fogják szokni egymást? Van elég bújkálóhely neki..


A hőmérőt hova kell rakni? Nekem az akvárium másik végében van.


2013. jan. 30. 17:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Azok a xifok nem kellettek volna szerintem. Talán helyettük mehetne 4-5 hím guppi, és ennyi.

A hőmérőt a fűtőtől a legmesszebbre kell rakni, a fűtőt meg a szűrő elé.

2013. jan. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

[link]

Meg eleve 100 literre ír négyet, szóval jó lenne elajándékozni. Nem való ekkorába. Lehet hogy a betta is tőlük fél (bár furcsa, hogy egy betta fél)

2013. jan. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 YourDestiny ***** válasza:
A hőmérő középmagasságba kerüljön. Lent alacsonyabb, fent magasabb a hőmérséklet, neked pedig az átlaghőmérsékletet kell tudni. Ne a fűtő mellé kerüljön, leginkább a másik oldalra. Gondolom a megfelelő vízmozgás megoldott.
2013. jan. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Az én xifóimon nincs olyan kard bigyusz :oo a páncélosharcsáról azt mondta a boltos, hogy csoportos hal..(tudom, sok boltos hazudik, nekem is 15 neont akart az 54 literesbe...) Nem úgy fél, csak mindig ott van a szűrőnél.
2013. jan. 30. 18:15
 5/16 anonim ***** válasza:

A hőmérőt áramlásba kell rakni, a fűtőtől lehetőleg távolabb, és takarásba.

Le lehessen olvasni, de ha ránézel az akváriumra ne rögtön azt lásd.


A xipho nem illik 54 literbe, nagyra nő, és csipkedheti stresszelheti a bettát.

Egyébként a betta miatt elég meleg víz kell, hidegebb vízben szokott ilyen keveset mozogni. De lehet hogy a xifók kergetik.

2013. jan. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Mi lett velük? A páncélpsok alig mozognak, 4 napja meghaét belőlük egy, amikor kaja van, akkorsem mennek oda. Amikor raktam be új növényt, akkor ott volt, ahova a növény került, és onnan sem akart elmenni. A betta meg már jól van. Úszkál mindenfele és vidám. A xifok azok ugyanúgy viselkednek mint eddig. Mi a baj?


Ja.. Szerintem nem jó a hőmérőm.. Mindig 30 °C-t mutat. Kipróbáltam. Ha a fűtőnél van, ugyanannyi. Ha távol, akkor is. Vegyek másikat? Tudtok linkelni olyan fűtőt, amin be lehet állítani a hőfokot? Mert így nem lehet megmondani a pontos hőmérsékletet.. SOS.

2013. febr. 17. 09:30
 7/16 YourDestiny ***** válasza:

Nem automata fűtőd van? Fix fűtő?

Ha a halaid lassulnak és nem esznek, az baj. Milyen a szűrésed? A halállomány változatlan?

2013. febr. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nem tudom milyen fűtöm van, ismerősöm adta, és ő sem tudja. De azt mondta hogy ha felmelegítette a vizet, akkor leáll. A halaim ugyanazok. Resun p-400l-m van.
2013. febr. 17. 12:27
 9/16 YourDestiny ***** válasza:

Ha van a tetején egy állító (hőfokokkal), akkor termosztátos. Ha nincs, akkor lehet, hogy fix. Nem biztos, létezik olyan automata, ami egy adott hőfokot tart. A szűré nem a legjobb, de kevés hallal eldöcög. Viszont erre a szűrőre lehet nagyobb szivacsot húzni, amivel javíthatod a szűrést:


[link]

2013. febr. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 YourDestiny ***** válasza:
Milyen gyakoriak a vízcserék? Hogyan megy végbe? A szűrőt ugye akváriumvízben tisztítod?
2013. febr. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!