Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mivel hűtsem a 30literes...

Mivel hűtsem a 30literes akváriumot nyáron?

Figyelt kérdés
Az lene a kérdésem, hogy a több módszer közül amit olvastam/ismertek, (tehát jégkockák,fagyasztott palack, hasonlók) melyiket használjam ekkora akváriumhoz, melyik a legjobb? RC garnik lesznek, szoval sok hűtés nem kell csak 1-2-max 3fok, de nem hogy egy hűtő, még egy PC venti is drága nekem.
2013. febr. 6. 18:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Egy fél literes pet palackba rakj vizet, rakd be a fagyasztóba. Ha lefagyott berakhatod az akváriumba, Én legalábbis régen így csináltam azóta áttértem a pc-venti-s módszerre, csak rá kell kötni egy régi telefontöltőre:)
2013. febr. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát azon kívül, amit te is felsoroltál a kérdésben ( jégkockák,fagyasztott palack), nincs olcsó megoldás. Használd azt, s tapasztald ki, hogy a jégkockából hány db mennyire hűti le a vizet, a palack mennyire hűti le a vizet, stb.
2013. febr. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Olyat hallottam, hogy a jégkockát mig berakom ki kell venni a halakat, de ebben garnik lesznek, méghozzá RC-k ami nem tul igényes, akkor őket nem kel ugye?
2013. febr. 6. 19:09
 4/10 anonim ***** válasza:
Én ilyet még nem hallottam, hogy ki kéne venni a halakat. Miért kellene ezt tenni? Ki mondta?
2013. febr. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Azért kéne szerintem mivel a víz ugye olyan 28-30+ fokos és a hal 30 fokos vízben odaúszik a jéghideg palackhoz és meg is fázhat simán, nekem guppik voltak, nem volt semmi bajuk, ők ezt bírták, bár a pc ventis dolog sokkal jobban tetszett nekik.
2013. febr. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz a jeges vackokkal. Sokkal jobban tudod szabályozni ha elhúzható tetőd van. Én úgy csinálom, hogy figyelem a hőmérsékletet, közben fokozatosan húzom el a tetőt. Szabályozva ezzel a levegő beáramlását. 2-3 nap míg beállítom, utána mehet szinte egész nyáron, és egyenletes a hőmérséklet
2013. febr. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát az RC garnélák azok bírják a 32 fokot is. Mondjuk ha már 34 fok van a lakásban azt már nem biztos.
2013. febr. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem simán elég ha nyitva van a teteje az akváriumnak.

Hány fok szokott lenni nálad nyáron? Nálam is dög meleg volt és ők azért bírták. Jó, hogy már beüzemeltem néhány PC ventit, de általában sosem találom meg őket, mert ilyenkor télre elpakolom valahova. Aztán nyáron meg elég későn szoktam elővenni, és az olyan 2 fokot hűt nagyjából. Annyira nem nagy durranás. Viszont ha van egy szobai ventillátorod, azt is oda lehet irányítani. Legfeljebb úgy hűtöd a szobát, hogy akváriumba fújod :D

2013. febr. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Valami gagyi kínai piacon biztos kapsz olcsón egy kisebb szobaventit ha nincs.
2013. febr. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hable különösen a te válaszod volt hasznos, de mindenkinek köszönöm, nálunk a legmelegebb időben is 28 max 32fok van, szóval mivel van szobaventim is, és a tetőt is le tudom venni, nem lesz velük semmi baj :) Legfeljebb néha, ha hőségriadó van meg minden, akkor kapnak pár jégkockát. Arra gondoltam, lehet hogy belefagyasztok a jégkockába valami csemegét nekik, és ahogy kiolvad majd leesne és meg tudnák enni :)
2013. febr. 7. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!