Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 30 literes akváriumban,1 db...

30 literes akváriumban,1 db sziámi harcoshalat mennyi, és milyen fajta halakkal lehet együtt tartani? Persze, ha nem túl kicsi az akvárium.

Figyelt kérdés

2013. febr. 21. 17:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mást nem szívesen raknék hozzá.
2013. febr. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Hát más hal biztos, hogy nem fér el mellette 30l-ben. Egy bettának elég lesz. Esetleg gondolkodhatsz mellé pár almacsigán, vagy Amano garnélán. Őket nem bántja elvileg.
2013. febr. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Mehet mellé még kettő darab zebracsiga, és kész.
2013. febr. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Pendulum92 ***** válasza:

Hal ne menjen mellé. Még ez is a necces kategória, de talán máködhet.


Jó szűréssel mehetne bele 6 nanohal.

2013. febr. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Pendulum92 ***** válasza:
Persze akkor a betta felejtős.
2013. febr. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Elv. a garnikat is bantja, de ha nem is akkor nem lehetene oket gyakran latni.
2013. febr. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Bántja a garnélákat, de csak a törpéket. Az Amano azért nagyobb, 5cm körüli. Vele nem lesz gond.
2013. febr. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
32%
nekem 30 literes akváriumban volt 3 páncélos harcsa, 2 algaevő harcsa egy lány betta és egy fiú az akvárium víze alacsony volt kb 20*25*60 cm volt az egész és még ívni is elkezdtek, mondjuk akkor a harcsákat ki kellett szedni. a szűrést egy külső szűrővel oldottam meg, csak tettem a kimenő csőre egy szivacsot hogy be ne szippantsa a kishalakat, levegőztető nem lehetett benne, mert attól szétmegy a habfészek. A víz tetejéig érő növények kellettek, meg jávai moha, ami ugye nagyon szép és ráadásul lágyítja a vizet is. Az aljzat pedig 4-5 mm átmérőjű fekete kavics volt :) Remélem tudtam segíteni!
2013. febr. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Utolsóra könyörgöm, ne hallgass!


Se az anci, se a páncélos harcsa, sem pedig 2 betta nem jó ekkora helyre.

Linkelem az igényeiket, olvasd végig, ha nekem nem hiszel:

anci: [link]

90l!!!

páncélos (sko fajta van, én most a kékfoltosat linkelem): [link]

80l!!!

betta: [link]

Őket ilyen kicsi helyen nem szabad párban tartani. Ha akarsz egy hímet és nőstényt, kell egy 100l-es akvárium, hogy ne legyenek összezárva. Legtöbbször csak párosodásra szokták őket egy akváriumba tenni.


Arról pedig, hogy a jávai moha lágyítja a vizet, még nem hallottam. De nem tűnik hihetőnek.

2013. febr. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
32%

Ok, akkor vegyük sorba: az hogy a jávai moha sok nitrogént köt meg, a kis halaknak tökéletes búvóhely, és a levelei között élő mikroorganizmusok sok táplálékot nyújtanak a növendékhalaknak. Az hogy lágyítja a vizet, saját tapasztalat. Nálunk 20 nk keménységű körüli a víz, az 100 literes akváriumomban főleg páncélos harcsák, és pár amazonaszi halfajta élt még, viszont elég gyorsan párolgott a vize, köszönhetően a gyakori levegőztetésnek. Akkoriban egy kicsit hanyagoltam az akváriumot, és egy hónap alatt lepárolgott belőle úgy 10 liter víz (amitől ugye még keményebbnek kellene lennie, hiszen a párolgás során csak a víz távozik, és az ásványi sók nem) kicsit zavaros is volt a viz. kitakarítottam a szűrő szivacsát és lecseréltem a víz kb 20%-át, csapvízzel. A páncélos harcsáim másnapra elkezdtek ívni. Sűrű kis csomókban az üveg felső részére ikráztak. Ennek utána néztem a Horn-Zsilinszky féle akvarisztikában, és meglepődve olvastam hogy természetes élőhelyükön a tavaszi áradások során kemény vízzel telnek meg a holtágak, amitől a víz keményebb lesz, ennek hatására kezdik meg az ikrázást a kisharcsák. Megnéztem az akvárium keménységét, de még így is 10-15 nk között volt. Egyszerűen nem értettem megnéztem a csapvíz keménységét is ami 22-23 nk volt. Megpróbáltam utána járni és egy kedves tenyésztő mondta, hogy van a jávai mohának ilyen hatása is... Ez logikus megoldásnak látszott...


Az algaevő harcsák: teljesen jól elvannak más halakkal, amit belinkeltél, az csak egy alfajuk, és én is láttam 15-17 cm-es példányokat, természetesen ezeket én sem raknám be a betták mellé egy 30 literes akváriumba. Az én algászaim egy sötétbarna kispettyes fajta volt, az egy éves nőstény űgy 6,5 7 cm körüli volt, a kisebb hímek meg 5-6 cm között és teljesen jól érezték magukat :) Tehát amiket belinkeltél nem igazán azok a halak amiket én ajánlottam. A bettára annyi, hogy én is olvastam hogy min 100 liter kell hogy két halat tarts együtt, ezt nem igazán értem, mert ez irreleváns, ugyanis a betták labirintkopoltyús halak, és ezért nem érzékenyek a víz oxigéntartalmára, ugyanis légkör levegőjéből is tudnak oxigént kinyerni. Az ívási időszakon kívül az akvárium két végében volt a két hal.., ez igaz, de sok búvúhellyel meg lehetett oldani a problémát, egyébként a legtöbb akváriumban a tükröződő felületek ingerlik a betta hímeket, ezt a legegyszerűbben úgy kerülhetjük el, hogy körbeültetjük növényekkel. Én hátteret raktam 3 oldalra, és elég gyengére vettem a világítás ez sokat segített. A betták tenyésztésénél a hőingadozás a legnagyobb probléma, már 0,1 fok eltérés is károsíthatja a labirynt szervet. Persze amikor a hím elkezdi építeni a habfészket, ki kell szedni a többi halat...

2013. febr. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!