Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vízlágyítással, és etetéssel...

_.-Akv-._ kérdése:

Vízlágyítással, és etetéssel kapcsolatban lenne 2 kérdésem, tudtok válaszolni?

Figyelt kérdés

1. A csigák ugye a vízből építik a házukat, szóval akkor sok kicsi csiga ahogy nő lágyítják a vizet?

2. Horgászboltban kapható pinky-vel lehet etetni a halakat? (Persze megmosva)



2013. márc. 2. 17:52
 1/5 anonim ***** válasza:

1: Nem.

Inkább a kajából, a vízből csak egy minimális mértékben, de azt könnyedén vissza is pótolod a részleges vízcserékkel.

Ha viszont túl lágy a víz, hiába adsz nekik bármit, kioldódik a vízbe a házukban lévő mész.

A kemény víz inkább csak arra jó, hogy ne oldódjon ki, mert az töményebb oldat.

A 2.-hoz nem értek.

2013. márc. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hogyne, hogyha a kárászoknak jó, akkor mért ne lenne jó a többi halnak? Imádják a kárászok, meg a pontyok is.
2013. márc. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Megnéztem neten, a pinki az a csillogó zöld döglegyek lárvája, a csonti meg a dongólégy lárvája.

De érdekes, hogy mindkettőből nagy légy kel ki,

mégis a pinky az kisebb lárva.


Én valami kisebb fekete lárvát vettem, amiből mini legyek szállnak ki, a békákat etetem vele. Van 2 békám. De nem tudom mit vettem, nem tudom mi a neve. Bent vannak egy átlátszó dobozban és így látom ha már kikelt néhány és azokat bedobom a békáknak, de már 3-mat a lakásból kellett megfognom, amik megszöktek. Viszont ezeket a legyeket tök könnyű megfogni. Egyiket szatyorral fogtam meg, a másik kettőt hálóval.

2013. márc. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha ez a pinki csonti, akkor az túl zsíros halkajának!

Csalinak biztos jó, de hogy azon éljen egy hal, arra nem.

2013. márc. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem csak azt kapnának, elég ritkán is van a horgászboltban.


Mondjuk 1 hét pinkyhét, 1 halkajahét (lemezes, fagyasztott, spirulina+húsos spirulina, zöldség, por)

2013. márc. 2. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!