Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen fajta akváriumot?

Milyen fajta akváriumot?

Figyelt kérdés

Nem tudok dönteni, hogy milyen akváriumot készítsek. 275 literes, 3D hátteres akiról lenne szó. Vagy egy afrikai sügerest fogok összehozni, vagy egy dél-amerikai fajokból, de nem feketevizest, hanem simát. Abba vörös neonokat, ramirézit, izzófényű pontylazacot meg valamilyen corydorast raknék. Vizet lágyítanám, olyan 10nk körülire (majd még pontosan megnézem melyiknek milyen az igénye), esetleg növényeknek élesztős CO2-t csinálnék.


Mindkettő nagyon tetszik, sügeresben talán érdekesebbek a halak, viszont a dél-amerikai esetén a több növény miatt lehet, hogy az nézne ki szebben. Sügeresnél mondjuk nem kellene se olyan erős világítás, se Co2, se vízlágyítás, emiatt talán egyszerűbb volna, de igazából most nem ez a szempont. Ti melyiket csinálnátok a helyemben?


+ egy kérdés: sügeresnél milyen növényt lehet berakni melléjük? (Tudom nem nagyon szoktak, de növény nélkül nekem túl kopár...)



2013. márc. 5. 14:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Én ekkora méretben sajnos nem gondolkodhatok itthon (egyrészt pénzem sincs rá, másrészt helyem se), de én a sügereset választanám. Pont amiatt, amit leírtál. Nem kell CO2, nem kell erős fény, és nem kell lágyítás, plusz a sügerek nagyon érdekes viselkedésű halak. Ezzel természetesen nem azt akarom mondani, hogy a többi díszhalban nincs semmi érdekes. Még véletlenül sem. Csak mivel nekem még nem voltak itthon sügerek, nekem ők jelentenék az újdonságot.


Növények: én úgy tudom, hogy Anubiast, meg gömbmohát lehet melléjük rakni, de az nem biztos, hogy minden faj mellé.

2013. márc. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha van rá pénzed Dél-amerikai!
2013. márc. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 _.-Akv-._ ***** válasza:

Én az Afrikaira szavazok, de az hülyeség, hogy nem kell melléjük erős, vagy legalábbis közepes fény. Nagyon szépen néz ki amikor szinte világít a hófehér kvarchomok. :)


Ez egyszerűen gyönyörű: [link] :D

2013. márc. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Úgy értettem a fényt, hogy nem kell semmi extra. :D
2013. márc. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Dél Amerika!
2013. márc. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
2:2 :) Köszi az eddigieket is! Várom, hogy ki mit mondd még, nem egyszerű választás...
2013. márc. 5. 17:08
 7/14 YourDestiny ***** válasza:
Minden stílusú akvárium az egyedisége miatt szép. A növényes azért, a növénymentes meg szintén azért, csak biotóp legyen. Én is a sügeresre szavazok, de mondjuk sügeres létemre ez egyértelmű. Jól kiválasztott kövekkel nem is kell annál szebb. Egy kis ügyességgel a növény sem fog hiányozni az akváriumból.
2013. márc. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 YourDestiny ***** válasza:

Akv, hát köszi, pont az én akváriumomat sikerült belinkelned. :)

De azt tudni kell, hogy ha a fényerősséggel túllépjük a láthatatlan határvonalat, a szép fehér homok algásodni fog. Idő kell, amíg kitapasztalod, hogy jó. Nekem se véletlenül van ott az aponogetifolia, és nem is világítok 7 óránál többet.

2013. márc. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
nekem a dél-amcsi jobban tetszik, a sügeres túl kopár...
2013. márc. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek, igazából bármelyiket választom, nem lesz rossz döntés, de még gondolkodok kicsit rajta :) 50-50% lett a végeredmény is, párom is így van vele meg én is. Majd megírom ha sikerült eldönteni :)


/Most érkező válaszadók voksát is szívesen fogadom :D /

2013. márc. 6. 19:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!