Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fehér kvarchomokot olcsón honnan?

Fehér kvarchomokot olcsón honnan?

Figyelt kérdés
Honnan érdemes hófehér kvarchomokot vásárolni? Sügerekhez menne majd...

2013. márc. 15. 19:50
 1/9 anonim ***** válasza:

Euro-pet fehér homok olcsó, de nem biztos, h ki lehet mosni, mert állítólag nagyon durván tejszerű lötty jön belőle. Valaki itt vett olyat és kínlódott vele.

Szerintem az apró sóder jobb, mondjuk az világos drapp, nem teljesen fehér, de azt ha csak alig mosod át, akkor sem ereszti a színét. Persze europetesből is árulnak nagyobb szemcséset, amit még szintén homoknak hívnak, de azt én inkább apró kavicsnak mondanám. Azok jobbak.

Én csak drapp színű euro-pet fínom homokot vettem, az nem volt színezve, de azt is nagyon sokszor át kellett mosnom, mire tiszta lett, viszont ennek előnye a fehér homokkal szemben, hogy kevésbé algásodik.


A fehéret nehéz algamentesen tartani, ha lámpa is van fölötte.


Én Atlantiszban szoktam venni ilyesmiket. Ha épp nincs nekik, akkor csak szólok és pár napon belül hoznak.

2013. márc. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tüzépeken lehet zsákra venni, 1-3000 Ft lehet 25 kg.
2013. márc. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

asszem mintha én lennék az az euro-pet-es fehér homokos :D


hát tényleg hófehér azt meg kell hagyni legalábbis az én fényem alatt...na jó ink ilyen nagyon deee nagyon világos szürke és gyönyörű *.* küldök majd képet csak most nem lapitopiról vagyok hanem pcről :P


na viszont én vettem 25 litert...hát bazeg közel 1 hétig tartott deee szép tiszta lett :) és nem lett zavaros a vizem tőle, bár tény ami tény szinte teljesen tisztára mostam :)


nálunk ez a fajta homok van a kereskedésben, vagyis abban ahova én járok. elvileg neten is rendelhető de nemtom hol :S

2013. márc. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi, várom a képet! Az nem baj, amúgy ha sokat kell mosni, azt megcsinálom azt kész.


Tüzépeken nem csak ilyen szürke kvarchomok van?


Akváriumplus-ban is árulnak, elvileg az szép fehérnek tűnik a képen (valóságban kitudja), csak nem tudom, hogy ennél létezik-e olcsóbb, mint pl az említett tüzépeken, vagy bányáknál, stb...

2013. márc. 16. 08:41
 5/9 A kérdező kommentje:
Megnéztem ezt az europet-es homokot. Hát 15 liter 3600Ft, ami nem a legolcsóbb. Ennél akváriumplusban olcsóbb a 40kg-os zsák, mert az kb olyan 30 liter lehet ha jól saccolom. Ráadásul írták, hogy nem tartalmaz színezéket, de azért annyira nem győzött meg. Mind1, várom a képet, aztán meglátjuk :)
2013. márc. 16. 08:44
 6/9 A kérdező kommentje:
itt néztem am: [link]
2013. márc. 16. 08:45
 7/9 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__4..

ide tettem képeket. nem a legfrissebbek de sztem pár kép feltöltéséért nem kapcsolom be laptopom :D a lényeg itt is látszik. ez ilyen szép világos szürkés. mondjuk a képek nem a legjobbak mert azóta megritkítottam a növényeket rendesen szóval most tényleg szép világos...ezeken a képeken még erősen árnyékoltak a növények :)

2013. márc. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi, persze látszik rajta minden. Sajnos nekem ez túl szürke, én tényleg hófehéret szeretnék...
2013. márc. 16. 12:34
 9/9 Melinda6444 válasza:
Azóta sikerült? ha igen, honnan és melyik terméket?
2020. jún. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!