Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha az anubiasom rizómájáról...

Csejani kérdése:

Ha az anubiasom rizómájáról szinte az összes levelet levágom elpusztul vagy kiheverheti?

Figyelt kérdés
2013. márc. 18. 20:29
 1/5 YourDestiny ***** válasza:
Nem tudna fejlődeni, mert az anubias a levelén keresztül veszi fel a tápanyagokat, másrészt nem is fotoszintetizálna. Szóval elrohadna a gyöktörzs.
2013. márc. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor tipp mit tudnék vele csinálni? Amiről szó van egy kisseb régebbi aksimban volt és szépen növögetett is csak sajnos az akváriumban megjelent az ecsetalga és megtámadta az anubiast is! Most indítottam egy nagyobb akváriumot és ezt a növényt át akartam menteni csak nem szeretném áthurcolni az ecsetalgát ezért akartam levágni a leveleket. Valami tipp esetleg a megoldásra?
2013. márc. 18. 21:04
 3/5 Platypus ***** válasza:
Kezeld az anubiast híg hipóval vagy easy carboval, aztán fogj egy befőttesüveget és tedd ki benne a gazt az ablakba pár hónapra. Tiszta csapvízben, mindenféle tápozás nélkül. Az ecsetalga el fog tűnni, a növény meg elvan így is.
2013. márc. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És az ablakban nem fog erőteljesen bealgásodni?Mármint más algára gondolok nem ecsetre.
2013. márc. 18. 21:26
 5/5 YourDestiny ***** válasza:
Egy 10-20 százalékos fehérítős oldatban való 1-2 perces áztatás kinyírja. Ki kell, hogy fehéredjen. Meg az Easy Carbotól is ki kéne nyúlnia. Aztán ha lejön lekaparhatod, a nagyon fertőzött levelet meg szerintem le lehet tépni.
2013. márc. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!