Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » GU10 led, mint akvarisztikai...

GU10 led, mint akvarisztikai célra is használható fényforrás?

Figyelt kérdés

hali


a napokban kezdtem kicsit olvasgatni a világításokról, diy megoldásokról ilyesmikről csak funból.


aztán már nem is tudom merre de olvastam a GU10 ledekről...bár az az oldal nem akvarisztikai oldal volt :)


és mivel tudom, hogy akvarisztikai célokra 6500 fölötti kelvinértéket produkáló fényforrásokat lehet felhasználni...kicsit utána néztem egy weboldalon és találtam 6500+ Kelvines GU10 ledet...

ezeket a GU10 ledeket, melyek 6500 fölötti Kelvint képesek produkálni, fel lehet használni akvarisztikai célokra?

vagy a Kelvin mellett a lument is nézni kell? ezekkel nem igazán vagyok még tisztában. lumenből mi az optimális 1 literre számolva?


na nem mintha nem lenne normális világításom és házibarkácsra szorulnék:D de azért szeretek olvasgatni és újakat tanulni :) kitudja...lehet egyszer még barkácsolok :)



2013. ápr. 5. 18:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Meg lehet próbálni a 6000 Kelvinest is.


Tedd úgy 10 centi távolságra egymástól a ledeket.

2013. ápr. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

köszi.


hát nem tervezemk világítást szerelni, csak felmerült bennem az ötlet :D

2013. ápr. 6. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!