Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Keménység-pH gond (? )

Pendulum92 kérdése:

Keménység-pH gond (? )

Figyelt kérdés

Ma megmértem az összes-, és karbonátkeménységem. Az összes 11, a karbonát pedig 12. A pH pedig olyan ~8,2 körüli.(7,5 felett nem mér, de tuti 8 felett van)

A vízcserék vizét igyekeztem felesbe keverni csapvízzel(úgy tűnik nem sikerült, mert akkor 8 nk-nak kéne lenni az összkeménységnek, de nem ez a legnagyobb gond).

A probléma az az, hogy nem értem(vagy is csak sejtem), hogy miért ennyire magas a pH. Ioncserélt vízzel való bekeverés előtt is ekkora volt, elvileg csökkennie kellett volna.


valakinek valami tippje van?


2013. jún. 8. 10:23
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Úgy érte, hogy felesbe kevertem ioncserélt vízzel.
2013. jún. 8. 10:26
 2/13 Platypus ***** válasza:
Valószínűleg van egy kis nátrium a csapvizedben.
2013. jún. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Megmértem a csapvizet, kb 8,2 pH volt.

Az akváriumban olyan 8,5,

az ioncserélt víz pedig 5,5 körül lehetett.


Mikor bekevertem az ioncseréltet, és csapvizet, a ph olyan 7,2 körül volt.


Magyarul az akváriumban megy fel a pH. Lehet nem a vízcsere keverék aránya volt rossz, hanem van mészkő az akváriumban...



Van benne andezit kő, meg sóder aljzat, a sóderben lehet mészkő?


Most csinálom az ecet-tesztet a sóderrel.

2013. jún. 8. 13:07
 4/13 A kérdező kommentje:
Van egy kicsi mészkőtartalma a sódernek... Jó, hogy vagy 6 év után jövök rá.
2013. jún. 8. 13:16
 5/13 YourDestiny ***** válasza:
A tippem az, hogy Neptunnal mérsz pH-t. 7,5 alatt is elképesztő marhaságokat mutat, afelett meg már megsaccolni hatalmas butaság.
2013. jún. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Platypus ***** válasza:

Gondolom friss csapvizet mértél. Mérd meg az állottat is!

Sokan megfigyelték már, hogy pár óra alatt emelkedik a csapból kiengedett víz pH-ja. A csövekben nyomás van, ami miatt a CO2 nagyobb mennyiségben oldódik be, mint ami légköri nyomáson lehetséges. Aztán ahogy kikerül a csövekből, ez a CO2 távozik. A klór is enyhén savasan oldódik, ami szintén távozik idővel. Fél értéknyi pH-ingadozást okozhat ez a jelenség.

2013. jún. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Amikor mértem digitális ph mérővel, akkor itt a friss csapvíz ph 7.7 volt, de a 2-3 napos állott csap víz ph 8.1-8.2 körül. Akváriumban nekem is volt 8.3


Ha az ioncseréltet külön mértem és az egyik flakon 5.5ph, a másik flakon 5.0ph volt.


Az Ozmo vizem szintén 5-6 ph közt van és felesben keverve csapvízzel, abban simán tartottam lágyvizes kis nanohalakat évekig, elég sok féle halat beszereztem közűlük és jól elvoltak. Egy ilyen 10NK-s körüli viet csináltam nekik, nagyjából 7-es ph-val, de nem minden kis halat sikerült tartani.


Pl a boraras brigitte és a maculatus nem élte túl, de még sima ozmoban sem, asszem úgy is próbáltam, de nem biztos, már nem tudom.

2013. jún. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Volt itthon állott csapvíz, megmértem, ugyanolyan színt adott, mint a friss csapvízé.
2013. jún. 8. 13:49
 9/13 A kérdező kommentje:

Amúgy panzi teszttel mérem. A pontos értéket megsaccolni nehéz, de a színárnyalat azért jár egy kis információval.



Valószínűleg a sóderben lévő mész oldódott ki.

2013. jún. 8. 13:50
 10/13 A kérdező kommentje:

Tehát a méréseim alapján az akváriumban most olyan 7,2 körül kéne lennie a pH-nak a bekeverés alapján(összekevertem ioncseréltet csapvízzel, és megmértem)

E helyett még a csapvízénél is sötétebb kék lett mérés eredménye az akváriumvízzel. Kivettem egy kis sódert, öntöttem rá ecetet, és pezsgett. Tehát a mészkő a ludas valószínűleg.



és nem a nagyobb nyomáson lévő CO2 távozott el, mert megmértem állott csapvízzel is, és ugyanolyan színt adott a csapvíz.

2013. jún. 8. 13:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!