Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy kifozott kovet tehetek az...

Egy kifozott kovet tehetek az akvariumba?

Figyelt kérdés
Talaltam egy nagyon formas kovet, ami jol mutatna az akvariumban, de felek, hogy elpusztulnak a halaim. Kifoztem a kovet, de meg mindig van rajta valami zold mohaszeru. Beletehetem, vagy hagyjam inkabb?
2008. jún. 21. 21:04
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Én úgy szoktam, hogy ha találok valamit (faág, kő akármi) először rendesen lesikálom körömkefével, meleg vízben, utána kifőzöm, de úgy, hogy legalább 10-15 percig forrjon a víz. Eddig soha nem volt belőle probléma, és a halak mindig érdeklődve, boldogan úszkálták körül a tárgyat. :)
2008. jún. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a gyors valaszt, megfogadom a tanacsod:)
2008. jún. 21. 21:51
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A serának van egy remek terméke, amivel meg lehet állapítani, hogy nincs e a kőnek mészkőtartalma. Ha van lassan kínyírja az összes haladat!

Max uszadékfát tegyél az aksiba, bár még azt sem igazán ajánlott, mert az is rohad és szennyezi a vizedet.

2008. júl. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 kzs ***** válasza:

Ne kisérletezz vele. Inkább vegyél "pH-minust". Ebből kell egy cseppet ráönteni a kőre. Ha a kő pezseg, akkor mész tartalma van. A vizet keményíteni fogja. Ebben az esetben ne tedd be az akváriumba.

Amúgy jól tetted, hogy kifőzted a követ. Az sosem árt...

2008. okt. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!